Bitcoin fiyatında yeni bir düşüş yaşanabilir mi?

0 0

 Haftalarca süren önemli kazançlardan sonra Bitcoin fiyatı bir konsolidasyon aşamasına giriyor gibi görünüyor. Kripto para birimi yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini kıracak gibi görünüyordu. Bu olasılık devam etse de analistler şu anda dikkatli olmayı tavsiye ediyor.

Yatırımcı Peter Brandt kripto piyasasında büyük düşüşler öngörmesiyle tanınıyor. Yakın zamanda yapılan bir analizde Brandt böyle bir analiz yaptı ve çöküşe rağmen Bitcoinin fiyatının henüz dibine ulaşmadığını belirtti. Ona göre Bitcoin tekrar 12 bin dolara düşebilir.

Bununla birlikte tarihsel olarak kripto para biriminin yeni zirvelere ulaşmadan önce bu düzeltmeleri sunması alışılmadık bir durum değildi. Piyasa duyarlılığı konusunda Brandt şunları söyledi:

Piyasa spekülasyonunun psikolojisi ile ilgili ilginç olan şey şudur: fiyat 19.000 doların üzerinde olduğunda büyük bir düşüşün alıcısı olacağına yemin eden birçok tüccar aslında 15.000 doların altında satıcı haline gelecektir.

Aynı şekilde yatırımcı Michaël van de Poppe de düşüş bekliyor. Analiste göre kripto para birimi 15.000 dolara kadar düzeltme yaşayabilir. Bu bölge kritik bir destek seviyesi olarak hareket edecek ve BTCyi yıl ortası fiyatına yaklaştırabilir.

Ayrıca yazın en yüksek seviyesi olan 13.600 ila 14.000 dolar arasında bir tane var. Muhtemelen 12.000 dolardan daha aşağı düşüş olmayacak. Bence 13.600 ila 14.000 ABD Doları arasındaki seviye şimdiden sürdüreceğimiz seviye. “

Josh Rager da 15.000 doların Bitcoin için önemli bir destek olduğunu kabul etti. Olası bir yükseliş eğilimi ile ilgili olarak Rager Bitcoinin şu anda 17.160 doları yeniden test ettiğini belirtti. Bu seviyede yukarı doğru bir hareket bekliyor. “Bir sonraki yapışkan alan  düşüşten önceki destek alanı olan 17.650 ila 17.800 dolar arasındadır. Bu seviyeye tekrar gelin ve bence bu fiyat için iyi bir başlangıç ​​çünkü muhtemelen 18 bin doların ortasına ulaşacak ”.

Bitcoin balinaları fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce durdurdu

Kripto pazarının bir başka ilginç yönü de şu anda Bitcoin balinalarının faaliyetleridir. Bu bağlamda Santiment 1.000den fazla BTC ile Bitcoin yatırımcılarının faaliyetlerinde bir artış kaydetti. Veri analiz şirketine göre BTC 19.300 dolara ulaştığında büyük bir satış oldu. Balina yatırımcıları BTC 20.000 dolarlık zirve fiyatına ulaşmadan önce muhtemelen kar elde etti.

Buna dayanarak balinalar borsalara para göndermeye devam ettikçe Bitcoin kısa vadede düşüş eğilimini sürdürebilir. Orta vadede kurumsal Bitcoin talebi önemli bir faktör olarak kalabilir. CNFnin bildirdiği gibi PayPal tek başına üretilen Bitcoinin yaklaşık% 75ini satın alıyor ve 2021in birinci çeyreğinde kripto hizmetini uluslararası müşterilere genişletmeye hazırlanırken satın alma baskısını artırabilir. Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale müşterileri rekor bir hızda Bitcoin satın almaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku