MİKRO KRİPTO MÜZAYEDESİNDEKİ KÜÇÜK RESİM 1 MİLLİSATOSHİ YE SATILDI

0 0

Kripto sanatçısı “cryptograffitiBitcoin (BTC) lighting Network (LN) mikro ödemelerini tanıtmak amacıyla “mikro açık artırmada” küçük bir resim sattı. Aslında eserin boyutları son derece ufak. Tam olarak 3.55 cm x 4.44 cm boyutlarında. Konu hakkında konuşan cryptograffiti Normalde insanlar ürünlerini en yüksek fiyat verene satarlar. Ben ise bunun tersini tercih ettim. Eserimi hem biraz eğlence olsun diye hem de Lightning Network’ü ön plana çıkarmak için Bitcoin üzerinden sattım” dedi.

Satılan tablonun fiyatı ise çok ilginç. Tam olarak 1 mili-satoshi. Yani 0.000000037 dolar. Lightning Network kullanarak Bitcoin’in bölünemez en küçük birimi olarak bildiğimiz satoshi’nin kesirlerinde işlem yapabilmek mükemmel bir duydu olsa gerek.  Bu transferde 1 satoshinin binde birini göndermiş oldular. Cryptograffiti’nin Blockchain Sanat Kolektifi isimli web sitesindeki profili çalışmalarının “kripto / blok zinciri hareketini yaymaya adanmış” olduğunu ve özellikle kriptonun “sanatçılara alternatif gelir kanallarından nasıl faydalanabileceğini” araştırmak üzerine olduğunu belirtiyor.

BTC Lightning Network işlemlerin çoğunluğunu zincir dışında tutan kullanıcılar arasında ödeme kanalları açarak çalışan yalnızca net sonuçları kaydetmek için temel blok zincirine yönelen Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununa yönelik ikinci katman bir çözümdür.

 Sanatçının minik resmini nasıl yaptığını bu videoda izleyebilirsiniz.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku