WALL STREET JOURNAL: BAKKT’IN BİTCOİN VADELİLERİ ONAY SÜRECİ BİZE ÇOK YAKIN

0 0

Herkesin merakla beklediği Bitcoin vadelileri  Bakkt platformu tarafından çıkarılacak. Peki nezaman?

Dünyanın en büyük ikinci menkul kıymet borsası NYSE’nin üst kuruluşu olan ICE’nin kurduğu bu platform kripto piyasasına gireceğini duyurmuştu. Bu ay piyasaya sürülmesini beklediğimiz Bitcoin vadelileri onay almada sorunlar yaşayınca 2019 tarhine ertelenmişti. Ancak Wall Street Journala göre çok yakın bir zamanda vadelileri görebiliriz.

Wall Street Journalın haberine göre bazı düzenleyici kurumlar Bakkta onay verme süresine girmişe benziyor. Bakktın ürünün vadeli sözleşme olmasından kaynaklı SEC ile değil CFTC ile çalışmakta. CFTCden onay aldığı anda piyasada çıkmasını bekleyebiliriz. Bu vadeliler fiziki olmalarından dolayı çok önemli bir duruma gelmiş durumda ve çıkar çıkmaz birçok yatırımcıyı kendisine çekecek gibi duruyor.

İşin önemli kısımlarından biriside bu haberin Bakkt platformu tarafından retweet edilmesi. Platform bu hareketiyle haberin doğuruluğunu onaylamış durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku