Mike Novogratz’dan Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Devam Edecek

946
Yeni yatırımcılar, kripto para sektörüne girmeye devam ederken, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Bitcoin (BTC)’e dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Mike Novogratz, daha önceki Bitcoin hedefini yükseltti

Ünlü yatırımcı Bloomberg ile yaptığı röpörtajda, sektörde meydana gelen yenilikler ve artan kurumsal ve perakende ilgi sayesinde Bitcoin’in daha önce yaptığı fiyat tahminlerini aşmasını beklediğini söylüyor. Milyarder, ”Başlangıçta, Bitcoin’in 2022’yi 30 bin ila 50 bin dolar arasında tamamlayacağını düşünmüştüm. Ancak Web3, metaverse, artan benimseme döngüsü göz önüne alındığında, Bitcoin tahminimde daha iyimserim.  Bu nedenle, yıl sonuna kadar BTC’yi önemli ölçüde daha yüksek görmek beni şaşırtmaz.” açıklamasını yaptı ve şunları ekledi:

Piyasalardaki artan benimseme, şaşırtıcı işlem hacimleri, yeni yatırımcıların girişi, web3’te gördüğümüz yenilik ve metaverse sektöründeki gelişmeler göz önüne alındığında, sene başına kıyasla daha umutluyum. BTC fiyat artışı, devam edecek.

Bloomberg Analistlerinden Kritik Bitcoin Açıklaması Geldi
 

Galaxy Digital patronu son tahmininde Bitcoin için belirli bir fiyat belirlemezken daha önce Bitcoin’in yıl için 50.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtmişti. Bu arada, önceki günlerde 50 bin dolar fiyat seviyesini geri almaya hazır görünen Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1 düştü. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan yüzde 33.6 uzakta. Novogratz, lider kripto para birimine olan inancını göstermeye devam eden milyarder Bitcoin yatırımcıları arasında yer alıyor. Bu yılın başlarında Novogratz, geleneksel finansal yatırımcının olumsuz tahminlerinin aksine, popüler altın savunucusu Peter Schiff ile 35.000 doların üzerinde Bitcoin fiyatı lehine 1 milyon dolarlık bir bahis yaptı. Novogratz, BTC fiyatı yıl sonuna kadar 35 bin doların altına düşerse, bir hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacağını söyledi.

Novogratz, kripto para sektörü için iyimser bir tablo çiziyor

 Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Mike Novogratz BTC’nin zayıf fiyat hareketine rağmen Novogratz, lider kripto para birimi BTC’nin 40 bin dolar seviyesinin altına düşmesini engelleyebilecek üç makro faktör bulunduğu için, Bitcoin konusunda iyimser olduğunu açıklamıştı ve şunları söylemişti:
Orta Doğu’dan ABD’ye kadar, kurumsal yatırımcılar ve emeklilik fonları, kripto ekonomisine katılmak için sıraya giriyorlar. Piyasaya akın eden yeni yatırımcılar var. Bu nedenle piyasa güçlü görünüyor. Kurumsal yatırım devam ediyor. Daha fazla şirket, bu kervana katılacak.
Novogoratza göre, insanlar artık kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olduğunu fark ettiler. Bitcoin, artık  bir kripto portföyünün parçası. Fed para politikası çıkmaza girdi ve durumu düzeltmek zaman alacak. Powell ve Yellen için iniş bu süreç inanılmaz derecede karmaşık görünüyor. Yönetici, daha fazla para harcamak isteyen bir siyasi ortamın olduğunu iddia ediyor. Devasa bir bütçe açığı var ve faiz oranlarını çok hızlı yükseltirseniz ekonomiyi batırırsınız. Hçbir politikacı bunu yapmak istemez.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku