Teknik Veriler Ethereum İçin Neye İşaret Ediyor?

748
Ethereum (ETH), teknik verileri genel bir yükseliş eğilimini gösteriyor. Lider altcoin, 4 bin dolarlık desteğin üzerinde tutunabildiği sürece, bu eğilim devam edecek. ETH, an itibariyle 4.041 dolardan işlem görüyor.

Teknik veriler yükselişe işaret ediyor! En yakın direnç noktası: 4163 dolar

 Ethereum, 4800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar dönmeyi hedeflerken, konsolidasyon devam ediyor. Piyasada devam eden düzeltme süreci, ETH’nin durgun bir fiyat hareketi izlemesine neden oluyor. Konsolidayon aşamasın geçilmesi kısmen Bitcoin fiyat hareketine bağlı. Bitcoin öncülüğündeki bir ralli, ETH’ninde yukarı doğru hareket etmesine olanak sağlayacaktır. ETH için kritik destek noktası olan 4 bin doların tutulması bu aşamada büyük önem teşkil ediyor. 4 Aralık’ta Ethereum, yoğun satış baskısı nedeniyle, 4 bin doların altına gerilemişti. Daha sonra toparlanmayı başaran altcoin, yeni bir ralli için bekliyor.

Daha güçlü bir yükseliş mumuyla fiyat bu desteğin üzerine çıkıyor ve şimdi bu ivmeyi sürdürmeye çalışıyor. Ayrıca, ETH grafiği, fiyatın bazı önemli teknik destek seviyelerinin  üzerinde olduğunu gösteriyor. Fiyat, 100 ve 200 EMA çizgisini tanımlayan trendin üzerinde olduğu için ETH yükseliş hissini koruyor. Günlük Göreceli Güç Endeksi(43) hala tarafsız çizginin(50) üzerinde kalma mücadelesi veriyor. 4 saatlik grafiğin geleneksel pivot seviyelerine göre, Ethereum fiyatı için en yakın direnç noktası 4.163 dolarda ve ardından 4.800 dolarda bulunuyor. Aşağı yönde ise destek seviyeleri 3.550 dolar ve 2.880 dolarda bulunuyor.

Ethereum piyasa hakimiyeti artıyor

Lider altcoin’in fiyatı, EIP-1559’u Ethereum’a tanıtan Londra hard fork’undan hemen sonra yükseliş ivmesi kazandı. Bu güncelleme ayrıca Ethereum’u deflasyonist bir token haline getirdi. Dolaşım arzının yakılmasıyla eklenen merkezi borsaların azalan ETH arzı, Ethereum fiyatının 4.879 dolarlık bir ATH’ye ulaşmasına yardımcı oldu. Önde gelen akıllı sözleşme platformunun ETH tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test etmeye hazırlanıyor.

Ethereum Balinası Bu Altcoin’e Hücum Ediyor!
 

Aralık ayına dair yükseliş umutları, daha ilk haftadaki piyasadaki satışlarla birlikte çöktü. Ancak piyasa analistleri, boğa piyasasının 2022’ye kadar uzayabileceğine ve Ethereum’un artan piyasa hakimiyeti ile potansiyel bir lider olabileceğine inanıyor. Bir yandan, Bitcoin (BTC)’in piyasa hakimiyeti sürekli bir düşüş yaşarken bugün erken saatlerde tekrar yüzde 40’ın altına düştü. Diğer yandan Ethereum yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmaya devam ediyor. Daha fazla ETH haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku