Ripple-SEC Davası Belgesel Oldu: Metaverse Evrenine Taşınıyor!

809
 Ripple (XRP) ve SEC davasının sonucu merakla beklenirken, çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Dubai merkezli bir içerik platformu olan MContent, Ripple ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davayı belgesel halinde metaverse dünyasına taşıyor.

Ripple-SEC davası, belgesel halinde metaverse’de sanal bir sinemada yayınlanacak

 Ripple ve SEC davasına yönelik sanal gerçeklik belgeseli hazırlayacak olan şirket, proje için PricewaterhouseCoopers (PwC) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. ”Ripple- SEC Saga” adlı belgesel, Villain Studios ile birlikte MContent ve Amsterdam merkezli Insight TV tarafından üretildi ve metaverse‘de sanal bir sinemada yayınlanacak. Rapora göre, ”Ripple-SEC Saga”, PwC ile ortaklaşa geliştirilen metaverse projesi kapsamında oluşturulan bir sanal gerçeklik platformu olan MContent’s Cineverse’de başlayacak. Variety, belgeseli izlemek isteyen kişilerin Oculus VR kulaklıklarını veya metaverse gözlüklerini kullanmaları gerekeceğini bildirdi. Sanal gerçeklik sinemasının yanı sıra belgesel, MContent’in tokenize edilmiş platformunda da mevcut.
Ripple Avukatından Çarpıcı Açıklama: Belirleyici Olacak
 
 Belgesel, Ripple ve SEC arasında devam eden yasal savaşı ele alıyor. 2020’nin sonlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun popüler blockchain şirketini ve iki yöneticisini, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıt dışı bir menkul kıymet arzı yürütmekle suçladı. SEC, Ripple’ın XRP satışı yoluyla yasalarını ihlal ettiğine iddia ederken fintech şirketi dijital tokeninin bir menkul kıymet değil, bir para birimi olduğunu iddia etti. Anlaşmazlık, her iki tarafın da bir uzlaşma anlaşmasına varmaya istekli olmadığı bir yıldan fazla süren uzun vadeli bir savaşa yol açtı.

İtalyan moda devi Off-White, XRP, Ethereum ve Bitcoin kabul edecek

Önde gelen bir İtalyan şirketi, ürünleri için mağazalarında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ı ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı. VougeBusiness’e göre, Bitcoin, Ethereum ve Ripple kullanıcıları artık Paris, Londra ve Milano mağazalarında lüks bir moda markası olan Off-White’da alışveriş yapmak için kripto paraları kullanabilecekler. Off-White müşterileri ayrıca, Binance coin (BNB), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi diğer kripto para birimlerini kullanarak favori Off-White ürünleri için anında ödeme yapabilecek. Marka, yaptığı açıklamada, “Bu karar, Web 3.0 teknolojileri de dahil olmak üzere geleceğe bakan, sürekli gelişen müşteri tabanının ihtiyaç ve isteklerini anlayan markamızın büyümesinde  önemli bir adım”  ifadelerine yer verdi.
Fidelity CEO'su: Kripto Para Sektöründe Hiç̧ Kimse Bu İki Gerçeği Göz Ardı Edemez
Özellikle, gelişmekte olan varlık sınıfına olan ilgi küresel olarak arttığından, son zamanlarda çeşitli markalarda Ripple (XRP) ödemelerinin artan bir şekilde benimsenmesi devam etti. Off-White, değerinde büyük bir düşüş kaydetme ihtimali olan kripto para birimlerinin değişken doğasının çok iyi farkında. Bu riski azaltmak için İtalyan moda markası, satın alma sırasında en iyi fiat-kripto para kurunu sağlayabilen bir ödeme terminali olan LUNU POS’u kullanacağını söyledi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku