Mike Novogratz Uyardı: Coinbase IPO Coşkusu Piyasaları Bu Yönde Etkileyebilir!

0 72

Kripto para meraklısı ve yatırımcı Michael Novogratz, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Çarşamba günü Nasdaq’ta doğrudan listelenmesinin piyasada büyük bir coşku yarattığını söylüyor. Ünlü CEO’ya  göre bu, başta bireysel yatırımcılar olmak üzere çoğu yatırımcıların iyi günlerin şartsız devam edeceğini düşündükleri maksimum finansal risk noktasıdır. Novogratz, böylesi anların, genellikle piyasanın geçici bir düzeltme gördüğü zamanlar olduğunu ve bazı yatırımların fiyaskoyla sonuçlanabileceğini belirtti.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Novogratz, MarketWatch’a endüstrinin kısa vadeli bir çakılma ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Novogratz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Coinbase’deki heyecan nedeniyle önümüzdeki hafta kesinlikle oynaklık yaşayabiliriz,” dedi ve şunları ekledi:

“Dogecoin ve hatta XRP gibi çok sayıda tuhaf kripto paranın büyük perakende artışları olduğunu gördüm. Bu bir çılgınlık. Bu asla iyi bir şekilde sonuçlanmaz ve bu yüzden muhtemelen çakılma yaşayacağız.”

Uyarıya rağmen Novogratz, Bitcoin ve Coinbase’de genel olarak iyimser olduğunu ve Coinbase halka arzını kripto para endüstrisi için “tarihi bir başarı” olarak gördüğünü belirtti. Yatırımcı kısa süre önce Bitcoin’in 2021’in sonunda 100 bin dolar değerinde olabileceğini tahmin etti ve değerin 2024 yılına kadar beş kat artabileceğine inanıyor. Çarşamba günü, Bitcoin, 65 bin dolarlık yeni zirvelere yaklaşıyordu.

Coinbase Emin Adımlarla İlerliyor

Coinbase, Çarşamba günü 250 dolarlık referans fiyatından yüzde 30’un üzerinde bir artışla 100 milyar doları aşan bir piyasa değerini geçti. 429.54 dolar’lık gün içi zirvesinden 328.28 dolar dan kapadı.

Analistler, hisse satışını kripto para birimleri için bir dönüm noktası olarak nitelendirerek, ABD’nin en büyük borsasının artık ana akım borsa yatırımcılarına maruz kalmaya başladığına dikkat çekti. Listelemenin dijital varlıkların benimsenmesini tetikleyebilecek bir katalizör olduğunu söylediler.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, CoinDesk’e “Doğrudan listeleme yapmamızın nedeni, tüm piyasa katılımcılarını kapsamasıdır. Sadece 10 kuruma hisse tahsis etmiyoruz. Bu sağlam, derin bir fiyat keşfi olacak. Ve bu pazarın nerede bittiğini görmekten heyecan duyuyoruz ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku