Mike Novogratz Bu Altcoin’lerin Yatırımcılarını Uyardı: Bu İşte Bir Bit Yeniği Var!

0 209

Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz, son günlerin en popüler kripto para birimlerinden ikisi olan XRP ve Dogecoin (DOGE) hakkında bazı eleştirel açıklamalar yaptı.

Novogratz, Cuma günü Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, DOGE piyasalarındaki son yükselişe rağmen Dogecoin kervanına atlamayacağını söyledi. Yönetici, Dogecoin’in bir saçmalık olduğunu ve gerçekten bir amacı yok,” dedi.

Novogratz, bu yılın başlarında sermaye piyasalarını alt üst eden WallStreetBets (WSB) destanına atıfta bulunarak, bu çılgınlık “GameStop’u anımsatıyor. Arkadaşlarımdan biri bu fiyatlarla Dogecoin’e yatırım yaparsa çok çok endişelenirdim” dedi.

Dogecoin’in fiyatı 2021 boyunca önemli ölçüde arttı. Yükselişinin bir kısmı doğrudan WSB tüccarlarıyla ilişkilidir: Şubat ayında, WSB yatırımcılarından oluşan bir grup DOGE’yi “pompalayacak” bir sonraki varlıkları olarak hedefledi. Yükseliş, Tesla’nın Kurucusu Elon Musk’un Twitter’da para birimini tanıtmaya başlamasıyla da devam etti.

Sonuç olarak, DOGE’nin fiyatı yılın başından bu yana yüzde 7300’den fazla arttı (1 Ocak’ta 0,004834 dolar’dan, an itibariyle 0,36 dolar’a).

XRP’deki Yükseliş Şüpheli

Ek olarak, Novogratz, yılın başından bu yana fiyatında önemli bir artış gören XRP hakkında yorum yaptı: 1 Ocak’ta 0.23 dolar’dan 1.46 dolar’ a tırmanarak yüzde 540 artış kaydetti.

Novogratz: “Altcoin piyasalarında devasa spekülasyonlar var. SEC tarafından soruşturma altında olan bir şirketin yerel coin’i olan XRP, bir ayda 0,40 dolardan 1,60 dolara çıktı. Bana da pek mantıklı gelmiyor, ”dedi.

“Bir perakende çılgınlığı var. Bu, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da gerçekten görülmüyor. Tam tersi: Bitcoin ve Ethereum’dan para çıkıyor ve bu diğer coinlere daha fazla enerji, daha fazla heyecan için hareket ediyor. ”

Bazı Twitter kullanıcıları, Bloomberg’in röportajla ilgili gönderisinin altındaki yorumlarda Novogratz’ı alkışladı.

Dogecoin, Çılgınlığı Buna Benziyor

Her durumda, bu ifadelerin her biri tek bir temel gerçeğe işaret ediyor gibi görünüyor, altcoin piyasaları benzeri görülmemiş bir oranda büyüyor. Bunun nedenleri ve mevcut döngünün sürdürülebilirliği henüz bilinmemektedir.

Bloomberg Wealth’e konuşan CUNA Mutual Group’un Baş Pazar Stratejisti Scott Knapp, mevcut altcoin çılgınlığını “pets. com günleri” ile karşılaştırdı.

“Büyük bir şeylerin döndüğünü biliyorduk, pek çok yatırımcı bunun peşinde koşuyordu. Bu bir baloncuğa yol açtı. Her Amazon.com için iflas eden 10 pet.com vardı. Dogecoin, kripto para birimi çağının Pets.com’u mu? ” dedi.

JonesTrading Baş Pazar Stratejisti Michale O’Rourke, altcoin çılgınlığının bir kısmının ABD hükümetinin 2020 ve 2021 boyunca ekonomiye pompaladığı teşvik parasından kaynaklanabileceğini söyledi. Artık ekonomi, değersiz varlıklara bile teklif veriliyor ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku