MicroStrategy, Yöneticilerine Ödemeleri Bitcoin (BTC) İle Yapma Kararı Aldı!

0 20

MicroStrategy tarafından yapılan bir açıklamaya göre, şirketin yönetim kadrosunda çalışanlara ödemeler nakit yerine Bitcoin (BTC) kullanılarak yapılacak.

Nasdaq listesinde yer alan şirket, Pazartesi günü yapılan açıklama ile, çalışan olmayan yöneticilerin verdiklerini hizmetlerinin karşılığını nakit yerine Bitcoin olarak alacağını açıkladı. MicroStrategy tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Kurulumuz, hizmet ödemeleri için Bitcoin kullanımına onay verdi. Güvenilir, halka açık mimarisi olan, para politikalarından bağımsız, bir değer deposu olarak hizmet verme yeteneğine sahip olması açısından Bitcoin tercih edilmiştir.”

Şirketin yatırımcı ilişkileri sayfasına göre, MicroStrategy’de Micheal Saylor dahil toplam beş yönetim kurulu üyesi bulunmakta. Bunlar Stephen Graham, Jarrod M. Patten, Carl J. Rickertsen ve Leslie Rechan’dir.

Çalışan olmayan yöneticilere ödenecek ücret miktarı değişmeden kalacak ve nominal olarak ABD doları cinsinden ifade edilecek. Bununla birlikte, ödeme anında, ücretler bir ödeme işlemcisi tarafından dolardan Bitcoin’e dönüştürülecek ve ardından yöneticilerin dijital cüzdanlarına yatırılacak.

MicroStrategy’nin şu anda elinde 91 bin 326 BTC bulunuyor. Şirket elindeki BTC’leri 24 bin 214 dolar ortalama ile toplamda 2 milyar 211 milyon dolar deneyerek satın aldı. Yazım itibari ile MicroStrategy’nin elinde bulunan BTC’lerin toplam değeri 5.50 milyar dolar değerinde.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığından bu yana Bitcoin’in güçlü bir destekçisi haline geldi. ABD’li yazılım şirketi ilk Bitcoin alımını Ağustos 2020’de duyurmuş ve Saylor, şirketinin Bitcoin’i nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak gördüğünü söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku