Microstrategy nin Bitcoin i tercih etmesinin 3 nedeni

0 0

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası şirketi MicroStrategy 11 Ağustosta 21 bin Bitcoin satın alarak rezerv para birimi tercihini yasal para yerine Bitcoinden yana kullandı.

Dijital altın

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor 11 Ağustos tarihli basın bülteninde Bitcoini “dijital altın” olarak nitelendirdi.

Saylor ikileme yer vermeden en büyük kripto para birimi BTCnin fiat para ve altın gibi geleneksel varlıklardan üstün olduğunu kabul etti.

CEO “Bitcoin dijital altındır. Önceki paraların tümünden daha sağlam güçlü hızlı ve akıllıdır” dedi.

Bu açıklama Bitcoinin önde gelen savunucularından “Bitcoin Standardı” adlı kitabında dijital kıtlığın Bitcoini şimdiye kadarki diğer herhangi bir para türünden ayrı bir yerde tuttuğunu fırsat buldukça belirten Saifedean Ammousa benziyor.

Saylor da Ammous gibi Bitcoinin değerinin zamanla artacağına inanıyor.

“Teknolojideki ilerlemeler genişleyen benimsenme oranı ve modern çağda kategorisinde ön plana çıkmış network etkisi ile değerinin artmasını bekliyoruz.”

Yasal paranın geleceğiyle ilgili endişeler

Bitcoin kullanıcıları yasal parayı kripto para ile değiştiren MicroStrategynin bu adımından heyecan duydu.

Şirketin 250 milyon dolar karşılığında 21.454 Bitcoin satın alması toplam arzın yüzde 01ini kontrol edeceği anlamına geliyor. Bu ise rakiplerinin kopyalaması için oldukça pahalı bir adımdır.

Saylor kendisini Bitcoine yönlendiren birden çok tehlike işareti olduğunu söyledi.

“Diğer şeylerin yanı sıra COVID-19un tetiklediği ekonomi ve halk sağlığı krizleri dünya genelinde benimsenen parasal genişleme dahil devletlerin daha önce görülmemiş mali teşvik önlemleri küresel siyasi ve ekonomik belirsizlikler etken oldu.”

Saylor Covid-19un sonucu olarak başlayan şeyin ileride yalnızca daha fazla soruna neden olacağını ileri sürdü:

“Bu ve diğer faktörlerin yasal paraların ve diğer birçok geleneksel varlık türünün uzun vadeli gerçek değerinde olumsuz bir etki yapacağını düşünüyoruz.

Bitcoin üstünlüğünü kanıtladı

Saylor Bitcoini överek şirketin diğer kripto paraları değerlendirmeye bile almadığını söyledi.

“Bitcoinin küresel kabulü tanınması ekosistem canlılığı ağ hakimiyeti yapısal dayanıklılığı teknik kullanışlılığı ve topluluk etiğinin uzun vadeli bir değer saklama aracı arayanlar için bir varlık sınıfı olarak üstünlüğünü kanıtladığına inanıyoruz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku