Bitcoin ve altın korelasyonu yüzde 70 e ulaştı

0 0

Skewe göre Bitcoin ve Altın fiyatları aylık ortalama % 70lik bir korelasyona ulaştı.

Yüzde 60ın biraz altındaki önceki zirveye 2020nin ikinci çeyreğinde ulaşıldı. Skewe göre yükselen korelasyon özellikle ekonomik kriz sürecinde Bitcoinin bir değer deposu olduğu fikrini destekliyor.

Londra merkezli şirket Bitcoin ve Altının 1 aylık korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve hükümetlerin para bastığı dönemlerde BTCnin değer deposu imajına kuvvet katıyor” dedi.

Bitcoin ve altın olmak üzere her ikisi de 2020 süresince hükümetler ve merkez bankaları tarafından koronavirüs pandemisi sonrası ekonomilerini ayakta tutmaya istekli olan fiat para baskısı ile keskin bir şekilde yükseldi.

Altın ons başına 2.000 dolarlık rekor seviyeye yükseldiğinde BTC yıllık 12.000 dolarlık bir seviyeye ulaştı. Ancak Rusyanın koronavirüs için bir aşıyı onayladığını açıklamasının ardından her iki varlık da Salı günü önemli ölçüde düşüş yaşadı.

Bitcoin % 3.9 ile 11.200 dolara kadar düşerken Altın % 4.7 ile 1932 dolara düştü. Bu durum yedi yıldaki en büyük günlük korelasyonu gösterecek.

Yazar Robert Kiyosaki piyasa çöküşünde fiyatlardaki düşüşün spekülatörler için satma ve yatırımcılar için değerli varlıklar satın alma zamanı olabileceğini gözlemledi.

Twitterda 1.4 milyon takipçisine “Gerçek sorun büyük borç ve zayıf ekonomidir. Fed yazdırmalı. Ben bir yatırımcıyım Daha fazla altın gümüş ve bitcoin satın almak için harika bir zaman ” dedi.

Covid-19un neden olduğu dünya ekonomilerine verilen zarar hükümetleri trilyonlarca dolar harcama yapmaya itiyor ve bu nedenle baskın ABD doları düştükçe güvenli liman varlıklarının değer kazanmasına neden oluyor. Dolar yıllık % 3 civarında geriledi.

Daha önceki bir raporda Bloomberg Bitcoinin 2020te altın benzeri bir değer deposuna dönüşeceğini tahmin ediyor. Altın ile olan korelasyonunun tüm zamanların en yüksek seviyelerine sıçramasıyla BTCnin riskli spekülatif bir varlıktan kripto piyasasının metal versiyonuna geçiş yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Bloomberg dijital altın olarak BTC günün her saati fiyat şeffaflığı ve sınırların kesintilerin veya üçüncü taraf gözetiminin olmaması gibi özellikleri nedeniyle nakitsiz internet ekonomisine hitap ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku