İngiliz Brevan Howard Kripto Para Sektörüne Adım Atıyor!

22

Kripto para piyasası, hedge fonlarının ve yönetim şirketlerinin yeni adresi haline geldi. Bloomberg’in haberine göre, 20 milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Brevan Howard, kripto paralara yatırım yapmaya başlayacak

Şirket, özel bir birim kurdu ve ünlü ismi kadrosuna dahil etti

Şirket, yeni ve özel bir kripto para ünitesi kurdu. Londra merkezli yatırım firması, bu birime Brevan Howard Digital (BH Digital) ismini verdi. Kripto piyasasındaki hedeflerine ulaşmak için, Brevan Howard, CMT Digital’in CEO’su ve kurucu ortağı Colleen Sullivan’ı işe aldı. Sullivan, CMT Digital’de kripto ticareti ve Blockchain yatırımlarında uzmanlaştı. Sektörün tanınmış isimlerinden olan Sullivian, BH Digital’de yatırım stratejisine başkanlık edecek. Şirketin bu önemli adımını değerlendiren Brevan CEO’su Aron Landy şunları söyledi:

Sullivan’ın kripto para yatırımları yapma konusundaki başarısı, Brevan Howard müşterileri için muazzam fayda sağlayacak. Kurduğumuz ekip ve birim ile, firmamızın kripto sektöründe ulaşmak istediği hedefleri yakalayacağından şüphem yoktur.

Bitcoin (BTC)'de Kritik Metrik Yılın En Düşük Seviyesinde: 55 Bin Dolar Geçilebilecek mi?
 

Bu yılın başlarında, Brevan Howard kripto para sektörüne girmeye karar verdi. Hedge fon devi, sermayesinin yaklaşık yüzde 1,5’ini bu sektöre yatırmak istiyor. Şirketin kurucu ortağı Alan Howard da bu sektöre yatırım yapıyor. Kısa süre önce, kripto fonları Howard tarafından desteklenen One River Asset Management’ın yüzde 25 hissesini satın aldı.

  Kurumsal yatırım, kripto para sektörünü mesken tuttu!

Verilere göre, kripto paralar kurumsal yatırımcıların gözde platformu haline geldi. Birkaç hedge fonu, son zamanlarda kripto kervanına katıldı. Brevan Howard, kripto sektörüne adım atarak hedge fon devleri Paul Tudor Jones ve Marc Lasry’ye katıldı.

Kritik Metrik Son 1 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı: Bitcoin Fiyatı Etkilenebilir!
 

Geçen ay, hedge fonu Third Point Management, kripto para sektöründe büyük yankı uyandıran açıklama yaparak, yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtti. Third Point’in kurucusu ve CEO‘su Daniel Loeb, portföyündeki kripto yatırımlarını artırmaya ve yeni fırsatları değerlendireceklerini açıkladı. Çok yakın zamanda, Virginia merkezli  iki emeklilik fonu da kripto sektörüne girmeye karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku