MicroStrategy çok daha fazla Bitcoin satın almayı planlıyor

0 1

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para alım satımlarında daha fazla söz sahibi olmaya başladığına dair kanıtlar var. Grayscale ikinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinde 1 milyar dolardan fazla işlem bildirdi ve MicroStrategy adlı başka bir şirket finansal rezervlerine eklemek için 250 milyon dolardan fazla Bitcoin satın alacağını açıkladı.

MicroStrategy daha fazla BTC almak istiyor

250 milyon dolar küçük bir rakam değil ve şirketin bu kadar çok satın alacağı gerçeği firmanın arkasındaki yöneticilerin Bitcoin ve kriptoyu geleceğin parası olarak açıkça gördüğü anlamına geliyor. Bu konuda nakde hatta altına odaklanmıyorlar. Önümüzdeki yıllarda finansal olarak istikrarlı olmalarını sağlamak için özellikle Bitcoine yöneliyorlar.

Ancak Bitcoine olan sevgi ve güven daha da artmış gibi görünüyor. Şirket şimdi daha fazla Bitcoin seçeneği araştırdığını ve halihazırda büyük olan deposuna daha fazla Bitcoin eklemeyi düşündüğünü belirten bir açıklama yayınladı. Yöneticiler bir araya gelerek Hazine Rezerv Politikası ile kayda alınan yeni bir rapor yayınladı.

Raporda şu ifadelere yer verildi:

Yeni politikaya göre hazine rezerv varlıkları (I) nakit nakit benzerleri ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını aşan şirket tarafından tutulan kısa vadeli yatırımlardan  ve (II) şirketin elinde bulunan Bitcoinden oluşacaktır. Bitcoin piyasa koşullarına ve işletmenin nakit varlıklar için beklenen ihtiyaçlarına bağlı olarak gelecekteki potansiyel hisse geri satın alma faaliyeti dahil olmak üzere sürekli olarak birincil hazine rezerv varlığı olarak hizmet edecektir. Bu yeni politikanın bir sonucu olarak şirketin Bitcoin stokları şirketin 11 Ağustos 2020de açıkladığı 250 milyon dolarlık yatırımın ötesine geçebilir.

Bu Bitcoinin itibarının son zamanlarda arttığını gösteriyor. Birçoğu onu altına eşdeğer veya kişinin servetini enflasyona ve diğer sert ekonomik koşullara karşı potansiyel olarak koruyabilecek bir şey olarak görüyor. Bu eğilim tartışmasız Mart ayında koronavirüsün küresel pazarlarımızı ilk kez etkilediği zaman başladı. Her şey düşüş bölgesinden geçmeye başladı. Şu anda kabaca bir yılda en yüksek seviyesinde işlem gören Bitcoin bile kısa bir süre için yüksek 3.000 $ aralığına düştü.

Bitcoin Geleceğin Parası

Ancak insanların Bitcoini çok daha güçlü ve daha net bir mercekten görmeye başlaması uzun sürmedi. Bitcoini potansiyel olarak servetlerini koruyabilecek bir şey olarak gördüler. Para ya da itibari para birimlerinden daha güvenilir bir şey. Global ekonomi son dönemlerde çaresizce kendini toparlamaya  çalışırken büyük sıkıntılar yaşıyor.

MicroStrategy kadar büyük bir şirketin portföylerine Bitcoin eklemek istemesi para biriminin gücünü ve direncini daha da ilerleteceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku