MicroStrategy CEO su: quot Saniyede 1.000 Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldım quot

0 0

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor bu yıl tam anlamıyla Bitcoin (BTC) için kesenin ağzını açtı. 

Bir podcast üzerinden açıklamalarda bulunan ünlü CEO geçtiğimiz hafta her saniyeye 1.000 dolar gelecek şekilde BTC satın alımı gerçekleştirdiğini belirtti. Saylor yaptığı açıklamada;

“Şimdi Bitcoin yılda yüzde 20 artış gösterse şirket olarak 320 milyon dolarlık bir yatırım getirisi elde ederiz” sözleriyle yaptığı yatırımının büyüklüğünü belirtti.

Saylor aslında 2013 yılında yaptığı açıklamalarda tam bir Bitcoin karşıtı olarak yer alıyordu ve Bitcoini çevrimiçi kumar ile karşılaştırıyordu. Şu an ise büyük bir u dönüşü gerçekleştiren ünlü CEOnun Bitcoin yatırımları şirket olarak son üç ay içerisinde 1 milyar dolar seviyesini aşmış durumda. Aynı zamanda Saylorın kişisel olarak da Bitcoin yatırımlarına devam ettiği biliniyor ve ünlü CEOnun kişisel cüzdanında 17.000den fazla BTC bulunuyor.

MicroStrategynin toplam Bitcoin yatırımı ise ünlü CEOnun açıklamalarına göre 1.6 milyar doların üzerinde ve lider kripto para da artışın sürmesi ile birlikte şirket için büyük kârlar da yolda diyebiliriz. 

“Bitcoin yüzde 25 artış göstermesi durumunda şirketin altı ay önceki toplam geliri kadar gelir elde edebiliriz.”

Saylorun yaptığı açıklamalardan yola çıkarak MicroStrategynin Bitcoin yatırımlarına devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 23.531 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku