MicroStrategy CEO su: Kurumsal Yatırım Bir Balon Değil Zincirleme Bir Reaksiyon 

0 0

Bitcoin aktivisti ve Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategynin CEOsu Michael Saylor geleneksel varlıklardan Bitcoine geçen para akışının bir balon veya bir ralli değil zincirleme bir reaksiyon olduğuna inanıyor. Şirketin Bitcoine yaptığı büyük yatırımlar nedeniyle şu anda popüler olan CEO Bitcoinin benimsenmesini savunmak için sık sık tweet atıyor. 

Saylor geleneksel varlıklardan BTCye para akışının COVID-19 teşvik paketlerinin sürekli olarak piyasaya sürülmesiyle artan küresel para birimi devalüasyonu riskinden önemli ölçüde kaynaklandığını belirtti. Bu teşvik yardımlarının para birimlerinin aşırı dolaşımına neden olarak daha fazla fiat banknotları ile finanse edilmesi ve böylece enflasyonist ani yükselişin meydana gelmesi amaçlanmaktadır. Saylor bu eğilim yakın zamanda sona ermeyeceği inancında ve şunları söyledi: 

 “Para küresel para biriminin yani dolarıın devalüasyonu teknolojide meydana gelen aksaklıklar ve politik belirsizlik gibi artan riskler nedeniyle geleneksel varlıklardan Bitcoine akıyor. Bu bir “ralli” veya “balon” değil – siberuzayda yangın gibi yayılan zincirleme bir reaksiyon. “

Michael Saylor gibi piyasa analistleri ve Bitcoin yanlısı yatırımcılar Bitcoin ve beklentileri hakkında ısrarlı olumlu yükseliş çağrıları yapıyor. Bu geçen yıl en az yüzde 215 artış gösteren dijital varlığa likidite pompalamak için daha fazla perakende ve kurumsal yatırımcıyı çekiyor gibi görünen bir hareket.

Benimseme devam edecek

Bu olumlu yükseliş çağrılarından biri de çok uluslu yatırım bankası JPMorgan Chase &Codan geldi ve Bitcoin ile rekabet eden altının benimsenme oranı ve BTCnin büyümesi nedeniyle muhtemelen yıllarca zarar göreceğini belirtti. Bunun gibi çağrılar önde gelen altın yatırımcılarının varlıklarını Bitcoine yatırmalarına neden oldu. BTC için altını terk eden bireysel yatırımcıların yanı sıra kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın almak için altın borsası yatırım fonlarını terk ettikleri de gözlemlendi.

Michael Saylor Bitcoinin şu anki benimsenme oranının çok uzun bir süre istikrarlı olacağına inanırken ünlü Bitcoin eleştirmeni ve altın tutkunu Peter Schiff BTC balonunun yakında biteceğine ve bu gerçekleştiğinde altının sonunda kazanacağına inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku