Kanadalı Şirket, Bitcoin e 1.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

0 1

23 Aralık 2020de Kanadalı finans teknolojisi şirketi Mogo şirketin rezerv varlıklarının yüzde 1.5ini yıl sonuna kadar Bitcoine yatırmayı planladığını duyurdu. Mogonun başkanı ve CFOsu Bitcoine 15 milyon dolara varan ilk kurumsal yatırımın şirketin son birkaç yıldaki Bitcoin ürün geliştirme ile ilgili yatırımlarına dayandığını söyledi.

Microstrategy Bitcoin satın aldığından beri diğer bazı şirketler de bu trendi izledi. Şu anda 28 halka açık firma özel şirket ve web portalı bitcointreasuries.orgda temsil edilen ETF benzeri fonlar bulunmaktadır. 28 kuruluş bugünün döviz kurlarını veya arzın yüzde 548ini kullanarak 27 milyar ABD dolarının üzerinde değerde 1.150.622 BTCye sahip.

Çarşamba günü halka açık Kanadalı şirket Mogo (NASDAQ: MOGO) (TSX: MOGO) firmanın toplam varlıklarının yüzde 15ini Bitcoine ayıracağını açıkladı. Kurulan fintech firması şirket portföylerine Bitcoin ekleyen 28 kuruluş arasına katılacak.

Şirket Bitcoine 1.5 milyon dolara kadar ilk kurumsal yatırım yapmayı planlıyor ve 17 milyon dolarlık yatırım portföyünden para kazanırken 2021de ek yatırımları değerlendirecek” dedi. “İlk satın alma 2020nin üçüncü çeyreğinin sonu itibariyle Mogo’nun toplam varlıklarının yaklaşık yüzde 15ini oluşturuyor.”

Mogo zaten kripto para birimi ekonomisine ilgi göstermeye başlamıştı ve 2018de firma Mogocrypto uygulamasını başlattı. Uygulama Kanadadaki kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak Bitcoin satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyor. Daha yakın zamanlarda Mogo Mojonun ürünleriyle etkileşime girmeleri halinde kullanıcıları Bitcoin olarak ödüllendiren bir Bitcoin ödül programı başlattığını duyurdu.

Şirket “Bu ayın başlarında Mogo Ekim 2020den Kasım 2020ye kadar Mogo platformunda işlem gören Bitcoinin dolar değerinde aylık yüzde 135lik bir artış bildirdi” dedi.

Bitcoine olan inancımız güçlü

Şirket başkanı ve CFO Greg Feller Çarşamba günkü duyuruda “Bitcoine bir varlık sınıfı olarak inancımız güçlü ve bu yatırımın Bitcoin yatırımını tüm Kanadalılar için kullanılabilir hale getirme hedefimizle tutarlı olduğuna inanıyoruz” dedi. Ayrıca Bitcoin benimsenmesi küresel olarak artmaya devam ederken önemli uzun vadeli potansiyele sahip hissedarlarımız için cazip bir yatırımı temsil ettiğine inanıyoruz ” diye de ekledi.

Feller şöyle devam etti:

Başlangıçta sermayemizin mütevazı bir bölümünü Bitcoin yatırımlarına tahsis etmeyi planlıyoruz ve 2021de başlamayı beklediğimiz mevcut 17 milyon dolarlık portföyümüzün bir kısmını paraya dönüştürürken Bitcoine ek yatırımlar yapmayı düşüneceğiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku