MicroStrategy Bitcoin Yatırımlarına Devam Etmekte Kararlı

0 0

MicroStrategy tarafından yapılan açıklamaya göre daha fazla Bitcoin (BTC) almak için fon sağlamak adına değiştirilebilir senet teklifiyle 400 milyon dolarlık bir kâr satışı yapılabileceği belirtildi.

Şirket 7 Aralık 2020 tarihinde kendi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda işletme sermayesi ihtiyaçlarının ve diğer genel kurumsal amaçların belirlenmesine kadar Bitcoin rezervlerini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Almanın Yollarını Arıyor

Dönüştürülebilir senetler borcu temsil etmenin yanı sıra yatırımlar satın almalar ve alım satımlar gibi ek amaçlar için kullanılabilen senetler olarak öne çıkıyor. Dönüştürebilir senetler sayesinde şirketler faiz oranı menkul kıymetin teminatı gibi ek faydalardan da yararlanabiliyor.

MicroStrategy tarafından yapılan duyuru şirketin 19.427 dolar fiyat seviyesinden yaklaşık 50 milyon dolarlık 2574 BTC almasından iki gün sonra geldi. Üstelik bu duyurudan birkaç ay önce de ünlü şirket yaklaşık 500 milyon dolarlık iki satın alma işlemi daha gerçekleştirmişti.

Şirketin şu anda yönetimi altında 40.824 BTC bulunuyor. Şirketin elindeki BTC sayısı şimdiye kadar var olan tüm BTClerin neredeyse yüzde 0.2sini oluştururken dolaşımdaki BTClerin ise yüzde 0.22sini temsil ediyor.

MicroStrategy Etkisi Ne Kadar Sürer?

Her ne kadar Bitcoine yapılan yatırım birçok kurumsal firma tarafından riskli olarak gürülse de MicroStrategy tarafından alınan kararlar bu algıyı değiştirebilir dolayısıyla da Bitcon üzerinde olumlu etkiye sebep olabilir.

Ancak bu etkinin ne kadar süreceği belirsizliğini koruyor. 2018 yılında meydana gelen benzer bir çöküşün önümüzdeki 5 yıl içerisinde ve herhangi bir zamanda tekrarlanması durumunda şirket ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilir. Ancak şimdilik piyasalar iyimser tarafta hareketini devam ettirdiği için kurumsal yatırımcıların da Bitcoine olan ilgisi artış göstermeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku