MicroStrategy bir günde 100 milyon dolar kaybetti! Ama…

0 1

Bitcoinin en büyük yatırımcılarından biri dünkü kripto piyasası çöküşünde milyonlarca dolar değerinde kayıp yaşadı.

 Bitcoinin fiyatı son günyüzde 14 düştü ve MicroStrategy Bitcoin yatırımı nedeniyle 100 milyon doları aşkın para kaybetti.

Kaybına rağmen MicroStrategynin Bitcoin yatırımı hala kâr sağlıyor

Eylül ayından bu yana Bitcoine 425 milyon dolar yatırım yapan MicroStrategy son 24 saatte yaptığı yatırımdan 100 milyon dolar değerinin silindiğini gördü.

MicroStrategy 425 milyon doları Bitcoinin değişken fiyatı riskiyle karşı karşıya bıraktığında biraz şaşkınlık ve heyecan yaratmıştı. Bu yatırım İlk birkaç ayda harikalar yarattı şirketin zulası yaklaşık 740 milyon dolara çıktı. Yine de kripto fiyatları bugün düşerken şirket hala kar içinde ama yeni kazanılan bu karların çok büyük bir kısmını kaybetti.

Bitcoinin fiyatı son 24 saatte büyük bir darbe aldı. Yüzde 14lük bir düşüşle 19.389 dolardan 16.581 dolara düştü. Sonuç olarak Bitcoinin bazı büyük yatırımcıları büyük kayıplar yaşadı.

 MicroStrategy Bitcoinin fiyatının düştüğünü herkesten daha fazla hissetti. Düşüşün bir sonucu olarak şirket 107 milyon dolar kaybetti ve bu da Bitcoin kadar değişken bir varlığa yoğun bir şekilde yatırım yapmanın ne kadar riskli olduğunu kanıtladı.

MicroStrategy Bitcoini seviyor

 Ancak gerilemeye rağmen MicroStrategynin Bitcoini hala genel kârda. MicroStrategynin 425 milyon dolarlık yatırımı sırasında Bitcoinin ortalama satın alma fiyatı 11.111 dolardı. Mevcut Bitcoin fiyatının 17.375 $ olmasıyla bu Bitcoinin MicroStrategyye yatırım yaptığına göre hala 6.200 $ daha değerli olduğu anlamına geliyor.

Diğer bir deyişle MicroStrategy Bitcoin yatırımlarından hala milyonlarca dolar kazanıyor. Şu anda MicroStrategynin Bitcoini 664 milyon dolar değerinde ve bu 239 milyon dolarlık net kazancı ve yüzde 56lık bir kazanç yüzdesini temsil ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku