DeFi nin yükselişi, uzun vadede Ftherum un fiyat artışına katkıda bulunabilir

0 0

Ethereumun uzun vadede yükselişte görünmesinin tek nedeni Bitcoin rallisi değil.

Philip Gradwell aslında BTCnin fiyat hareketlerinden bağımsız olarak “Ethereum fiyatı kendi nedenlerinden dolayı yükseliyor” dedi.

Örneğin “son birkaç ay içinde Ethereum sahiplerinin yeni projelere katılmalarına ve varlıklarından getiri elde etmelerine olanak tanıyan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) kullanımının arttığını gördü.”

 “Bu yatırımcıların giderek daha fazla dijital altın olarak kullandıkları geri dönüşü bekleyen ancak varlığın değerinin artmasını bekleyen Bitcoin kullanım durumundan farklı.”

Başka bir deyişle Gradwell Bitcoinin büyümesinin BTCnin ya enflasyona karşı bir koruma önlemi ya da daha sonra kâr elde etmek için satın alınacak bir varlık olduğu şeklindeki anlatının artan popülaritesinden kaynaklandığını düşünüyor. Aksine Ethereum yükselişi büyük ölçüde merkezi olmayan finans ekosisteminin büyümesi ve bunun yanında ağın kullanımı nedeniyle gerçekleşiyor.

Analistler ayrıca Ethereumun yükselişinin bir kısmının bir ağ yükseltmesi olan Ethereum 2.0 (Eth2) nin yaklaşan lansmanına atfedilebileceğini kabul ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku