MicroStrategy, 50 milyon dolarlık BTC yatırımı gerçekleştirdi

0 1

İş zekası (BI) yazılımı mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler oluşturan bir teknoloji şirketi olan MicroStrategy 4 Aralık 2020 tarihinde Hazine Rezerv politikasına uygun olarak BTC başına 19.427 dolar ile 50 milyon dolar karşılığında yaklaşık 2.574 BTC satın aldığını duyurdu.

Şirket 4 Aralık 2020 itibariyle ücret ve masraflar da dahil olmak üzere 475 milyon dolar alım fiyatından satın aldığı yaklaşık 40.824 BTCye sahip olduğunu açıkladı.

Ağustos ayında Bitcoini şirketin birincil hazine rezerv varlığı yapmak için 250 milyon dolarlık bir BTC alımı gerçekleştiren şirketin CEOsu Michael Saylor yaptıkları BTC yatırımı ile ilgili şunlara yer verdi: 

“Bu yatırım dünyanın en yaygın olarak kabul edilen kripto para birimi olan Bitcoinin güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli takdir potansiyeline sahip cazip bir yatırım varlığı olduğuna dair inancımızı yansıtıyor. Başlangıcından bu zamana kadar Bitcoin hem bireyler hem de kurumlar için yararlı özelliklerle küresel finansal sisteme önemli bir katkı olarak ortaya çıktı.

MicroStrategy Bitcoini nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak kabul etti ve bu nedenle Bitcoini hazine rezerv stratejisinde ana varlık haline getirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku