Bitcoin Yeni Altın Olabilir Ancak Henüz Değil

0 2

Forbes Medianın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Steve Forbes Bitcoinin potansiyel olarak yeni bir altın olabileceği iddiasında bulundu. 

“BTC yeni altın olabilir ancak o gün henüz gelmedi altın enflasyona karşı en iyi sigortadır.”

Net değeri 430 milyon dolar olduğu tahmin edilen ABD medya figürü bir hız trenine benzettiği Bitcoinin inişli çıkışlı olması nedeniyle uzun dönemde bir değer deposu olarak düşünülemeyeceğini belirtti.

“Bitcoin geleneksel olarak altın gibi uzun vadeli bir değer deposu olmak için çok değişken kalıyor.”

Altın En Güvenilir Değer Deposu Olmaya Devam Ediyor

Forbes para basma işleminin Bitcoini yükselten en büyük faktör olduğunu söyledi. Bitcoine olan kurumsal ilginin de artmasıyla birlikte varlık 1 Aralıkta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Buna karşın Bitcoinin altına kıyasla daha iyi bir değer deposu olarak algılanmasının yanlış olduğunu savundu. 

“Kripto meraklıları altının değerini dünyadaki her şeyden daha iyi koruduğunu ve bunu dört bin yıldır yaptığını göz ardı ediyor.”

Önde gelen derginin kurucusunun torunu Bertie Charles Forbes parasal stabiliteyi sağlamak amacıyla para birimini altına sabitlemek için bir dava başlatıyor:

“Binlerce yıldır deneyim şunu gösterdi: Bir parayı altına bağlamak ekonomik stabiliteyi başarmak için en iyi yoldur. ABDde 1790lardan 1970lere kadar altın alanında çok iyi iş çıkardık ve insanlık tarihinde ekonomideki en yüksek büyümeyi başardık.

Bitcoinerlar Bitcoinin Mayıs ayında yaşadığı halving sonrası altından daha düşük yıllık enflasyon oranına sahip olduğu gerçeğine işaret ediyor.

Forbes ise Bitcoinin sınırlı sayıda üretilmesini kullanımının önünde ciddi bir engel oluşturduğu için dezavantaj olarak görüyor.

“Altın arzı ortalama olarak yılda yaklaşık yüzde 2 artıyor BTC gibi kıt değildir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku