MicroStrategy’den 15 Milyon Dolarlık Ek Bitcoin (BTC) Alımı

0 27

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy bugün 15 milyon dolar ödeyerek ortalama 57 bin 146 dolar fiyatla 262 BTC aldığını duyurdu. Bitcoin alımı şirketin resmi internet sitesi ve CEO’su Michael Saylor tarafından açıklandı.

Son Bitcoin alımıyla birlikte şirketin elinde tuttuğu Bitcoin miktarı yaklaşık 91 bin 326 BTCye ulaştı ve tamamı 24 bin 214 ortalama fiyatla 2 milyar 211 milyon dolar ödenerek satın aldı. Şu anki mevcut fiyatlarla MicroStrategy’nin elindeki Bitcoin’in değeri 5.08 milyar dolar değerinde.

MicroStrategy’nin Bitcoin alımları büyük ölçüde Bitcoin’e yeni kurumsal ilgi dalgasının gelmesini tetiklerken, Square gibi şirketlere ve Raoul Pal gibi yatırımcıların MicroStrategy’nin adımlarını takip etmeleri için ilham kaynağı olması bakımından büyük ilgi görüyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin lider kripto para birimine yatırım yapmaya başladığından bu yana Bitcoin’in güçlü savunucusu haline geldi. ABD’li yazılım şirketi ilk Bitcoin alımını Ağustos 2020’de duyurmuş ve Saylor, şirketinin Bitcoin’i nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak gördüğünü söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku