Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dijital Para Açıklaması Geldi!

0 80

Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelişen teknolojilerde de söz sahibi olmak istediklerini belirterek konuşmasında dijital paralar konusuna da değindi.

“Dijital paraların, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.”

“Bilindiği gibi dijital dönüşüm ve yapay zeka tabanlı tüm teknolojinin tabanında yazılım bulunuyor. Ekonomide rekabet gücünü kazanmak, doğru veriye ulaşmak, veriyi analiz etme ve en uygun çözümlere ulaşma konusunda yazılım teknolijisene ihtiyaç duyuyoruz. Bu sebepten dolayı Yazılım ve Donanım Endüstrileri Başkanlığı kuruyoruz.”

Ekonomi Reformları paketinde ayrıca 850 bin esnafa yönelik vergi muafiyetinin yer aldığını söyleyen Erdoğan, “Kuaför, tesisatçı, tamirci, gibi esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz” dedi. Tek haneli enflasyonu hedeflediklerini belirten Erdoğan, kamuda taşıt alımına sınır getirileceğini kaydetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku