Miami Bitcoin 2021 Konferansı Sonrası Covid-19 Paniği Yaşanıyor!

21

Miami Bitcoin 2021 konferansı geçen hafta gerçekleşti. Ne yazık ki, konferasntan sonra, katılımcıların çoğunun COVID-19 testi pozitif çıktı.

Miami konferansında gerekli tedbirler alınmadı mı?

Şimdiye kadar düzenlenen en büyük Bitcoin etkinliği olan Miami Bitcoin 2021 konferansı, Haziran ayının başında Miami’de gerçekleşti. Oranizosyona, binlerce kişi katıldı. Konferans, COVID-19 karantinasından sonra fiziksel olarak düzenlenen ilk toplantı oldu. Daha önce biçok toplantı online olarak gerçekleştirilmişti. Ancak virüs tehlikesi henüz bitmedi ve görünüşe göre pek çok katılımcı konferanstan döndükten sonra Covid’e yakalandı. Daha fazla katılım için, maske ve aşı zorunluluğu getirilmedi. Bitcoin 2021’e giden katılımcılardan birisi şunları söyledi:

Miami Konferans sırasında çok az kişi maske taktı. Salon ve şehir tamamen doluydu. Zamanda geri gittiğimi ve hiç COVID olmadığını hissettim. İnsanların virüs hakkında hiç endişeli görünmüyordu. Havuz partileri, kulüpler dolu ve sorduğum kadarıyla birçok kişi aşısız geldi. Hatta bazıları bana COVID’i takmadıklarını söyledi. İki Pfizer aşısı oldum ve yüzde100 koruma sağlamadığını göz önünde bulundurarak sık sık maske taktım.

Bu noktada, virüsten kaç kişinin etkilendiği belli değil. Konuyla ilgili bir CNBC raporuna göre, konferans organizatörleri”katılımcılara CDC ve Florida Eyaleti’nin mevcut tavsiyelerinin verildiğini” söyledi.

Florida’da maske zorunlu değil

Florida Eyaleti Valiliği’nden gelen 21-102 Numaralı Yürütme Kararı’na göre, eyalette maske takmak tavsiye edilir, ancak genel halk için zorunlu değildir. Palm Beach, Miami Dade ve Hillsborough dahil olmak üzere birçok şehir ve büyük kasabaların önceleri şart koştu, ancak Vali’nin 3 Mayıs’ta yayınlanan yürütme emri, tüm yerel kısıtlamaları derhal yürürlükten kaldırdı.

Tablolara bakıldığında 4 Haziran itibariyle eyaletteki insanların yüzde 53’ünün aşılandığı bildiriliyor. Bundan önceki hafta için, eyalet 11.901 yeni pozitif vaka gördü ve ondan önceki haftaya göre 4.500’den fazla vaka azaldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku