CNBC Sunucusu Jim Cramer, Bitcoin (BTC) İle Ödeme Almak İstediğini Belirtti

0 8

CNBC’nin Mad Money sunucusu Jim Cramer, ödemelerini Bitcoin (BTC) olarak almak istediğini belirtti. Sunucunun bu açıklaması, MicrıStrategy’nin çalışan olmayan yöneticilere ödemeleri Bitcoin ile yapacağını açıklamasının ardından geldi.

Cramer, birkaç yıl öncesine kadar sıklıkla lider kripto para birimi Bitcoin’i eleştiriyordu ancak şimdi ünlü sunucu maaşını Bitcoin ile almak istediğini belirtecek kadar sıkı bir Bitcoin destekçisi. Cramer, kısa bir süre önce yaptığı röportajda, Coinbase’in halka arz edilmesiyle birlikte, tüm kripto para sektöründe yükselişler göreceğimizi belirtmişti.

MicroStrategy’nin CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, dün şirketinin Bitcoin yanlısı bir hamle daha yaptığı haberini verdi. Birkaç ay içinde yaklaşık 100.000 bitcoin satın aldıktan sonra, NASDAQ listesinde yer alan iş zekası şirketi, çalışan olmayan yöneticilere nakit yerine BTC üzerinden ödeme yapmaya başlayacağını duyurdu. Doğal olarak alınan bu karar savunucuların ve yorumcuların dikkatini çekti. Dahası, kitle iletişim araçlarına bile ulaştı.

Cramer, Ağustos 2020’de büyük miktarlarda Bitcoin satın alımı gerçekleştiren ve birçok kurumsal firmayı da arkasından sürükleyen MicroStrategy’yi Bitcoin’in benimsenmesinde lider rol oynadığını belirtti. Maaşını Bitcoin ile neden almak istediği sorusuna ise şu şekilde cevap verdi;

“Bunun güçlü bir değeri temsil ettiğini düşünüyorum. Kripto para piyasası şu an için 2 trilyon dolar değerinde ama kısa süre içerisinde 3 trilyon dolara çıkacaktır.”

Cramer ayrıca şirketin ödeme yaparken Bitcoin’leri dolara çeviremese bile direkt olarak ödemeleri BTC olarak kabul edebileceğini açıkladı. 2018 yılında Bitcoin’in 4.000 doların altına düşmesiyle birlikte, Mad Money sunucusu lider kripto para birimini yasa dışı para birimi olarak adlandırmıştı.

Bununla birlikte 2020 yılına girdikten sonra ünlü sunucu Bitcoin’e olan tüm tutumunu değiştirdi. Bu durumu ise salgın ve salgından dolayı ortaya çıkan teşvik paketlerinin görüşlerini değiştirdiğini belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku