Bu Metaverse Coin Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor! İşte Kritik Seviyeler

52

Bitcoin ve geleneksel piyasalarla olan güçlü korelasyon, bu metaverse coin fiyatını düşürmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Metaverse coin grafiği olumsuz sinyaller veriyor

Metaverse coin Axie Infinity (AXS) fiyatındaki  V şeklindeki toparlanma,  fiyatın üç haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 20 düştüğü için parlıyor. Axie Infinity (AXS) fiyatı 1 Haziran’da keskin bir şekilde düştü ve son iki gündeki süpersonik kazançlarının ayı piyasası rallisinin bir parçası olabileceğini düşündürdü. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, AXS / USD çifti, 31 Mayıs’ta haftalık yaklaşık yüzde 54 artarak 28 doların üzerine çıktı ve üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak Axie Infinity fiyatı kazançları koruyamadı ve yaklaşık yüzde 21’den fazla bir artışla 22 dolar seviyelerine bir düzeltme yaparken, daha fazla olumsuz yön olasılığını artırdı.

Son 24 saatte tanık olunan işlem davranışı, aşağı yönlü görünümü destekledi ve 31 Mayıs’taki satışlar sırasında AXS / USD işlem hacmi yükseldi. Axie Infinity’nin Bitcoin (BTC) ve geleneksel borsalara girişlerinin devam etmesi, kalmaya devam etmesi, 1 Haziran’da fiyatlarını düşürmede de etkili oldu. Özellikle, AXS’nin söz konusu dönemdeki düzeltmesi, Bitcoin’in yaklaşık 32.250 dolardan 31.500 doların altına düşmesi ve ABD hisse senetlerinin 30 Mayıs’taki Anma Günü tatilinin kapanmasından sonra aşağı yönlü yörüngelerine devam etmesiyle çakıştı.

Ek olarak, AXS’nin fiyat düzeltmesi, 27-29 dolarlık bir destek direnci ve 50 günlük üstel hareketli ortalamayı (50 günlük EMA; aşağıdaki grafikteki kırmızı dalga) 29 dolar seviyelerinde içeren teknik dirençlerin bir araya gelmesiyle başladı.

Bu Metaverse Coin Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor! İşte Kritik Seviyeler

V şeklinde geri kazanım yok

Geri çekilme devam ederse, AXS önceki destek çizgisini bugünün fiyatından yaklaşık yüzde 20 düşüşle 18.40 dolar civarında yeniden test etme riski taşıyor. Aynı zamanda, Bitcoin ve borsalarla olan kalıcı pozitif korelasyon, 18.40 dolar seviyesinin altında ek fiyat düşüşleri anlamına gelebilir. Baird’in genel müdürü ve piyasa stratejisti Michael Antonelli, konuyla ilgili şunları söyledi:

Burada V şeklinde bir dip yok. 2022’de risk varlıklarında düşüşe yol açan faktörler – öncelikle faiz oranı artışlarının – önümüzdeki çeyreklerde aynı kalacak.

Bu arada, bağımsız piyasa analisti PostyXBT, AXS’nin uzun vadeli bir boğa toparlanmasını doğrulamak için 40 doların üzerinde kapanması gerektiğine inanıyor. O zamana kadar, AXS / USD çifti daha fazla aşağı yönlü risk altında kalmaya devam ediyor. PostyXBT, 79.200 sosyal medya takipçisine, rahatlama rallilerini takip etmelerini önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku