Messari Analisti: Kurumsal Yatırımcılar 2021 de Bitcoin den Bu Altcoin e Geçecekler

0 0

 Bitcoin (BTC) 2020de iyi bir performans gösterdi ve özellikle son 9 ay içerisinde fiyatında ciddi yükselişler meydana geldi. Yatırım şirketi Wells Fargo Bitcoini en iyi yatırım varlığı olarak nitelendirdi ve kurumsal yatırımcılar toplu halde kripto para satın almaya devam ediyor.

Ancak 2021de kripto piyasasındaki durum değişebilir.

Yatırımcıların Parası Bitcoinden Ethereuma Akacak

Messaride analist olan Ryan Watkinsin Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre kurumlar 2021de Etheruma yatırım yapmaya başlayacak.

Watkins Chicago Mercantile Exchangede (CME) Ethereum vadeli işlemlerinin başlatılmasının tahminlerini doğruladığına inanıyor. Ona göre piyasada ETHye ilgi olmasaydı CME böyle bir ürünü piyasaya sürmezdi.

 ETHye artan yatırımcı ilgisi Ethereum 2.0 faz sıfırın piyasaya sürülmesiyle güçleniyor. Celsius şirketinin Ethereum 2.0ı başlatmak için gereken son 25 bin coine katkıda bulunduğunu unutmayalım.

Kurumlar Bitcoin Fiyatlarını Yükseltiyor

Watkinsin tahminleri gerçekleşirse 2021de ETH tokeninin fiyatı keskin bir şekilde yükselebilir. Bitcoinde de benzer bir durum bugün gözlemleniyor.

PricewaterhouseCoopers analistleri mevcut rallinin öncelikle kurumsal yatırımcıların gelişi için hazır bir altyapının mevcut olmasından kaynaklandığına inanıyor. PriceWaterhouseCoopersda (wC) fintech kripto para endüstrisi ve Asya bölgesi başkanı Henri Arslanianın belirttiği gibi büyük Bitcoin sahiplerinin çoğu kripto para birimini enflasyon risklerinden korunmak için bir araç olarak görüyor.

Pantera Capital’den Morehead halka açık şirketlerin büyük fonların ve makro yatırımcıların güçlü baskısı göz önüne alındığında mevcut rallinin 2017de olanlardan çok farklı olduğuna inanıyor. Ona göre bu dönemde fiyat sadece spekülasyon nedeniyle maksimuma ulaştı. Şimdi ise işler bambaşka. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku