Messari Analisti: Bu Altcoin Bitcoin’i (BTC) Tahtından Edecek!

0 190

Kripto para analiz firması Messari’de kıdemli araştırma analisti olan Ryan Watkins, Ethereum 2.0 güncellemesi ve Proof of Stake (PoS) algoritması tamamlandığında Ethereum’un (ETH) en büyük kripto varlığı olarak Bitcoin’i (BTC) geçebileceğini düşünüyor.

Watkins, 18 Mart’ta YouTube programı FinTech Today’de yaptığı söyleşide, Ether’in, Bitcoin’i “ne zaman geçeceğini” bilmese de, Eth2 sayesinde Ether’in gelecekte lider kripto varlığı olarak tahta oturabileceğine inandığını belirtti:

“Bitcoin’in bir değer deposu olarak algılanması bir avantaj sağlarken, para politikasının çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blockchain’in çok güvenli olmasını sağlıyor. Bence Eth2’ye ve proof of stake’e geçişle birlikte, Ethereum potansiyel olarak Bitcoin’den daha güvenli olabilir.”

Watkins ayrıca Ethereum’un yakında çıkacak yanma mekanizmasının Ether’in yeni arzın yaratılmasını aşan bir oranda yok edilmesiyle sonuçlanacağına dair beklentilerin altını çizerek, Eth2 geçişi sırasında Ether’in değişen temel ekonomisini vurguladı.

“Ethereum’un para politikası aslında Eth2’de değişecek, böylece aslında Bitcoin’den daha az enflasyonist olmayacak, aslında deflasyonist olacaktır. Öyleyse, her yıl, yakıldığı için aslında daha az Eter var oluyor. ”

Ethereum Küresel Ekonomide Bir Güç

Analist şu soruyu yayınladı: “Ethereum daha güvenliyse ve daha güçlü bir para politikası varsa, o zaman bu senaryoda Bitcoin için boğa durumu nedir?”

Watkins ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilen “muazzam” ve “çeşitli” ekonomiye dikkat çekerek, ağın gelişen merkeziyetsiz uygulama sektörünün zamanla yeni kullanıcıları Bitcoin’den daha hızlı çekeceğini öne sürdü. Analist şunları ekledi:

“Belirli bir noktada, Ethereum ekonomisi, hem beşeri sermaye hem de finansal sermaye olmak üzere o kadar çok sermaye çekmeye başlıyor ki, aslında küresel ekonomide bir güç. Ethereum’un GSYİH’si aslında birçok büyük ülkeye rakip oluyor. İnsanlar bu ekonomide geçimini sağlayabilir.”

Ethereum’un Bitcoin’e göre gücünü ölçmek için sekiz ölçüm kullanan Blockchain Center’ın “Flippening Index”ine göre, Ethereum şu anda Bitcoin’in gücünün yüzde 65,6’sı kadar güçlü.

Endeks, Ethereum’un node (düğüm) sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücretleri ile Bitcoin’i çoktan geride bıraktığını gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku