Merkezi olmayan borsa hacmi Eylül ayında % 103 arttı

Abone Ol
Merkezi olmayan borsa hacmi Eylül ayında % 103 arttı
Gökçe Hürata
 • 02 Ekim 2020
 • Yazar:

  Dune Analytics'e göre, merkezi olmayan borsalardaki Eylül ayı hacmi, Ağustos ayında % 160'lık bir artışın ardından bir önceki aya göre işlem hacmini ikiye katlayan üçüncü ardışık ayını kaydetti.

  Merkezi olmayan borsalarda toplam işlem hacmi, Eylül ayında 23.6 milyar Dolara, Ağustos ayında ise 11.6 milyar Dolara ulaştı. Merkezi olmayan finans (Defı) uygulamalarına ve varlıklarına devam eden spekülatif ilgiden yararlandı.

  Önde gelen merkezi olmayan borsa platformu Uniswap, Eylül ayında % 128'lik bir hacim artışı bildirdi ve Ağustos ayındaki 10 günlük rekorunu kırdıktan sonra 15.3 milyar Dolara ulaştı.

  Büyüme, Eylül ayında FTX Serumunun piyasaya sürülmesi gibi yeni ticaret platformlarından da yararlandı. Veri toplayıcı Coingecko'ya göre, lansmanından 2 haftadan kısa bir süre sonra, Serum yaklaşık 50 milyon Dolarlık bir hacim bildirdi.

  Toplam hacim yeni bir rekor kırsa da, sadece birkaç merkezi olmayan borsa bireysel büyüme bildirdi. Curve, Uniswap ve 0x'in işlem hacmi Ağustos ayından bu yana % 50'den fazla arttı.

  individual-growth-dex

  Messari'deki merkezi olmayan finans analisti Jack Purdy, Curve ve Unıswap tarafından başarılı token dağıtımlarının sürekli büyümenin ana itici gücü olduğunu söyledi.

  Purdy, tokenlerinin her platformda TVL'yi önemli ölçüde artırarak protokollerden yararlandığını açıkladı. “Daha düşük korelasyon ve daha iyi bir ticaret deneyimi ile doğrudan ilişkili" dedi.

  Eylül ayında, daha önce popüler olan Balancer, hacminin % 2 oranında düştüğünü ve daha önce hızlı büyüyen siber platformun yüzde 0.5'ten daha az büyüdüğünü gördü.

  september-dex-vol

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Merkeziolmayan ile ilgili her şey

  Merkezi olmayan borsa hacmi Eylül ayında % 103 arttı

  Merkezi olmayan borsa hacmi Eylül ayında % 103 arttı

  Dune Analytics'e göre, merkezi olmayan borsalardaki Eylül ayı hacmi, Ağustos ayında % 160'lık bir artışın ardından bir önceki aya göre işlem hacmini ikiye katlayan üçüncü ardışık a...

  • 02 Ekim 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.