Merkez Bankası dijital coinler, Bitcoin ve kripto için olumlu bir gelişme

0 0

 Yakından takip edilen ekonomist ve yatırımcı Alex Krüger merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDCler) ortaya çıkmasının Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası için oldukça olumlu bir haber söylüyor.

Krüger yeni bir tweetinde Banka tarafından CBDClerle ilgili Japonya üzerine yazılmış bir araştırma makalesi hakkında bir tahmin üzerine yoğunlaşıyor.

“Merkez bankası dijital para birimine (CBDC) yönelik kamu talebinde ileriye dönük bir artış olasılığı var”

Ekonomiste göre CBDClerin gelişimi kripto endüstrisi için yükseliş gösteriyor çünkü “cüzdanlara nakit para ve gelişmiş para transferi” olacağı anlamına geliyor.

Krügere göre CBDClerin büyümesi BTC için görünürdeki tek olası yükseliş katalizörü değil. Kripto uzmanı finansal hizmetler firması Square ve MicroStrategynin satın alımlarını yakından takip ediyor.

“Bilançolarına Bitcoin ekleyen birkaç şirket BTC iyi  bir gelişme ama bu trend aynı zamanda abartılıyor. Kurumsal bir hazinenin işlevi yatırım  yapmak değildir. Enflasyondan korunma olarak altın için kurumsal talep asgari düzeydedir. Bu nedenle şirketler arasında bir bitcoin domino etkisi olasılığı çok düşük. Bununla birlikte eğer bu bir trend haline gelirse ilginç bir şey olur: büyük bankalar kurumsal müşterilerin hedging ihtiyaçlarına hizmet etmek için bordrolu bir kripto ekibine sahip olmaya zorlanır.”

Krüger ayrıca BTCde kazanç sağlama fırsatının BTCnin karmaşıklığından kaynaklandığına da dikkat çekiyor.

“Kripto dünyasının dışındaki insanlar bitcoin ve kriptoyu çok karmaşık buluyor. Ne kadar karmaşıksa o kadar iyi olduğunu anlamıyorlar. Kolay olsaydı herkes zaten kriptoya para yatırırdı o zaman da fiyatlar çok daha yüksek olurdu ve fırsat olmazdı. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku