Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal Görevden Alındı! İşte Yerine Gelen İsim!

0 89

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal’ın görevine son verildi ve yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen atama kararı, Resmi Gazete’de yayınlandı.

4.5 aydır görevini sürdüren Naci Ağbal’ın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı’ndan alınması ile yerine 26. Dönem Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı. Bu atama ile birlikte Cumhuriyet tarihinde ilk kez 20 ay içerisinde Merkez Bankası dört başkan ataması görmüş oldu.

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

23 Mayıs 1967’de Bayburt’ta doğan Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, İngiltere Hastings College’ta İşletmecilik üzerine eğitim gördü. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku