Kripto Para Borsalarındaki Ethereum (ETH) Rezervleri 2 Yılın En Düşük Seviyesinde

0 67

Kripto para borsalarındaki Ethereum (ETH) bakiyeleri gün geçtikçe düşmeye devam ediyor. CryptoQuant ekibinin verilerine göre, tüm kripto para borsalarındaki Ethereum rezervleri iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Aşağıdaki grafik kripto para borsalarında ETH rezervlerinin düşüşünü oldukça net bir şekilde gösteriyor.

Daha önceki paylaşılan bir analizde, kripto para borsalarında azalan Ethereum bakiyelerinin olası nedenleri olarak dört senaryo belirlendi. İşte o senaryolar;

Ethereum, şu anda çeşitli platformlarda kilitli 9,2 milyon ETH’yi barındıran çeşitli DeFi protokollerine aktarılıyor. Özellikle Ethereum ağındaki NFT piyasası ticaret hacminde önemli bir artış yaşadı ve sonuç olarak ETH’ye olan talep artış gösterdi.

Diğer bir yandan Ethereum 2.0 için stake edilen ETH miktarı 3.5 milyonu geçti.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılar sürekli olarak Ethereum depolamaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcılar arasında Ethereum depolayan firmalara en güzel örnek, Grayscale Investments. Wall Street firması, son 30 gün içerisinide 47.895 ETH satın alımı gerçekleştirdi.

Kurumsal yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisi artış göstermeye devam ediyor. Ancak kısa zaman içerisinde gelmesi beklenen Ethereum 2.0 güncellemesine en büyük altcoin’in fiyatı nasıl bir tepki verecek halen belirsizliğini koruyor. Özellikle Proof of Work (PoW) algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş ile birlikte, madencilerin gelirlerini ciddi miktarda azalacak. Bu duruma tepki gösteren madenciler, Ethereum ağına yüzde 51 saldırısı gerçekleştirmekle tehdit ediyorlar.

Ethereum (ETH), yazım itibari ile 1825 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku