Merkez Bankaları Ne Zaman Bitcoin (BTC) Alacak? Winklevoss Kardeşler Yanıtladı!

0 112

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss’a göre, kripto para birimlerinin benimsenmesi artmaya devam ettikçe, merkez bankaları’nın ve bağımsız fonların Bitcoin (BTC) satın alınması kaçınılmaz.

Geçen hafta, dijital varlık yöneticisi 3iQ tarafından düzenlenen bir web seminerine konuşan kripto para meraklılarından Tyler Winklevoss, daha fazla şirketin bilançolarında Bitcoin bulundurma ihtimalinin yüksek olduğunu, çünkü  BTC’nin enflasyona karşı altından daha iyi bir koruma sağladığını söyledi.

Winklevoss şunları söyledi,

“Bir noktada her merkez bankasının bilançosunda Bitcoin olacak. Bu kaçınılmaz ve kesinlikle olacak.

Çünkü merkez bankalarının bilançolarında altın var. Ve Bitcoin, Altın 2.0.”

Winklevoss ve ikiz kardeşi Cameron, bir sosyal ağ sitesi olan HarvardConnection’ı kurmak için işe aldıkları Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’e dava açtıktan sonra 2004 yılında ünlü oldular. Kardeşler, Zuckerberg’in Facebook’u kurma fikrini çaldığını ve davanın 2008’de sonuçlandığını iddia etti ve ikizlerin 65 milyon dolar nakit ve Facebook hisseleri aldıkları bildirildi. Forbes’a göre, ikili bunu Bitcoin’e yatırdı ve şimdi her birinin net değeri 3 milyar dolar.

Winklevoss ikizleri, ilk olarak 2012’de Japonya’daki Mt Gox borsası aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yaptılar. Mt Gox, bir zamanlar tüm işlemlerin yüzde 70’ini gerçekleştiren dünyanın en büyük Bitcoin borsasıydı, ancak hackerlar sitenin müşterilerinden yaklaşık 850 bin Bitcoin’i (bugünkü değerinde 49.2 milyar dolar) çaldıktan sonra 2014’te çöktü.

Daha Fazla Şirket Bitcoin Alacak

Yaşadıkları bu talihsiz olay, onları New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen kripto para saklama ve takas hizmetleri sunan bir şirket olan Gemini’yi kurmaya teşvik etti.

Winklevoss, dünyanın en büyük para yöneticileri tarafından kullanılabilecek “kurumsal düzeyde” bir borsa kurmak istediklerini söyledi. Bununla birlikte, şimdiye kadar sadece bir avuç büyük varlık yöneticisi müşterilere Bitcoin ile ilgili yatırımlar teklif etti.

Winklevoss’a göre Gemini, bağımsız fonlar, emeklilik fonları ve bağış yöneticileriyle Bitcoin’e yatırım yapma konusunda görüşmelerde bulundu.

Kardeşler şunları söyledi,

“Şirketlerin varlık sınıfında ne kadar sofistike ve bilgili olduklarına şaşıracaksınız.”

Ünlü girişimciler: Tesla ve Square örneklerine atıfta bulunarak, daha fazla şirketin, parayı yetki alanları arasında hareket ettirmek ve enflasyona karşı bir koruma aracı olarak Bitcoin’i bilançolarında tutmasını bekliyor.

“Küresel borsalarda düzenlenen ve düzenlenmiş yaklaşık 40 bin halka açık şirket var. Bence sadece 32’sinin bilançosunda Bitcoin var. Bu sayı zamanla artacak. Bu rakam, 100’e 500’e 1,000’e ulaşacak”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku