Merakla bekleniyordu… Nihayet hayata geçti

0 3

Merkezi olmayan finans dünyasına ölçeklenebilirlik sunan bir blok zinciri olan Avalanche ana ağını 21 Eylülde hayata geçirdi.

Ava Labs 21 Eylülde ana ağ lansmanında yaptığı açıklamada “Kar Tanesinden Çığa merkezi olmayan platform uzun bir yol kat etti ve yolculuğu daha yeni başladı” dedi.

Avalanche blok zincirinin saniyede 4 bin 500 işlemi veya TPSyi kolaylaştırmasının önünü açan kendi fikir birliği protokolünü yürütüyor. Mevcut blok zinciri ağları genellikle çok daha az TPS kapasitesine ev sahipliği yapar bu da işlem sürelerinin yavaşlamasına ve daha yüksek ücretlere neden olur. Son aylarda DeFi Ethereumun blok zincirine önemli bir baskı uyguladı.

Avalanche kendisini büyük şirketlerden bireylere ve geliştiricilere kadar herkes için faydalı bir çözüm olarak konumlandırıyor. Açıklamada işletmeler kurumlar merkezi olmayan kuruluşlar ve geliştiriciler için özel kullanım örnekleri listelendiği belirtildi.

Avalanche 15 Temmuz halka arzından 42 milyon dolarlık fon sağladı ve 45 saatte tükendi. Projeye güvenilirlik kazandıran Ava Labsın CEOsu Emin Gün Sirer kripto ve blok zinciri alanındaki aldatma ve gürültüye karşı yaptığı yorumlarda oldukça netti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku