Kripto para borsası çalışanı 43 kişiyi dolandırdı

0 6

Delhi merkezli kripto para birimi platformu Pluto Exchangein operatörü 43 yatırımcıyı 272 bin dolardan fazla dolandırmakla suçlanıyor.

Yerel bir haber kaynağı olan Millennium Post Delhi Polisinin Ekonomik Suçlar Kanadının 43 yatırımcının EOWye şikayette bulunmasının ardından Pluto Exchange operatörleri hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

Cointelegraphta yer alan habeer göre Pluto Exchangein kurucusu Bharat Verma ve yatırım planına dahil olan diğer kişiler “F2poolminin” şirketi altında kripto ticareti ve kripto para madenciliği faaliyetleri yürüttüklerini söyleyerek yatırımcıları cezbetti.

43 yatırımcıdan biri olan Joginder Kumar borsa operatörleriyle ilk olarak Delhideki Connaught Placede tanıştığını ve kendisine her ay yüzde 20-30 oranında getiri sağlayacak kripto para birimi planını anlattıklarını iddia etti.

Delhi Polisi tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre şüpheliler Kumara plana daha fazla kişi yatırması durumunda ek bir komisyon sözü verdiler.

Kumar 6 bin 500 doların üzerindeki yatırımından herhangi bir getiri elde edemedikten sonra şirketin banka hesaplarının çoğuna el konulmasının ve Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesinin onları bankanın getirilerini ödememeye zorladığını açıklayan Bharat Verma ile tanıştığını söyledi.

Şu anda Pluto Exchange ofislerini Hindistandan Dubaiye kaydırdı ve Kumara göre şirketin yöneticisi kripto para birimi işi için 68 milyon dolardan fazla para topladı.

Hintli yatırımcıları hedef alan kripto para dolandırıcılıklarının sayısında artış oldu. Hintli yatırımcılar 2017 ile 2019 arasında ülke içinde ve yurt dışında yürütülen kripto para dolandırıcılıklarına 500 milyon dolardan fazla para kaybetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku