Meme Coin Analizi: Bu Coinler Güçlü Kazandı!
Meme Coin Analizi: Bu Coinler Güçlü Kazandı!

Meme Coin Analizi: Bu Coinler Güçlü Kazandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme coin piyasası lideri Dogecoin, son 30 günlük süreçte yüzde 29,4’lük bir artışla öne çıkarken, meme coin piyasaları geçtiğimiz ay dolar karşısında yüzde 7,77 değer kazandı. Ayrıca Dogecoin, geçtiğimiz ay piyasa değeri konumunda Cardano (ADA)’yu geçmeyi başararak en büyük sekizinci kripto para birimi oldu. İşte detaylar…

Meme Coin projeleri geçtiğimiz ay dolar karşısında yüzde 7’den fazla değer kazandı!

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX çöküşünün ardından, kripto ekonomisi değerde önemli dalgalanmalar yaşadığından meme coin projeleri darbe aldı. 9 Kasım’da FTX’in Chapter 11 başvurusu yapmasından iki gün önce, meme coin ekonomisinin değeri 18 milyar dolar seviyelerindeydi.

CoinGecko verilerine göre 9 Kasım 2022 tarihinde Dogecoin, yüzde 16 değer kaybederek büyük bir kayıpla karşı karşıya kalmıştı. Shiba Inu (SHIB) ise o gün yüzde 10 değer kaybı yaşamıştı.

Üçüncü en büyük memecoin projesi BabyDoge (BABYDOGE) ise, 9 Kasım tarihinde yüzde 14,2 değer kaybetti. Memecoin projelerinin genel toplam değeri ise 9 Aralık tarihinde 19 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bu, meme coin ekonomisinin son 30 gün içinde 1,4 milyar dolar büyüdüğü ve ABD doları karşısında yüzde 7,77’lik bir artış kaydettiği anlamına geliyor. DOGE, 30 günde yüzde 29.4 yükseldi ve son iki hafta boyunca kripto para piyasalarında dayanıklı kalabilen bir token oldu.

Dogecoin yükseliş yaşamaya devam ediyor!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, son 30 günlük süreçte genel olarak memecoin piyasası yükselişe geçti. 9 Kasım – 9 Aralık arasında Dogecoin (DOGE)’in piyasa değeri 11,63 milyar dolardan 13,30 milyar dolara yükseldi. Anlık olarak Dogecoin, 0,097018 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu’nun (SHIB) son 30 gündeki fiyat artışı ise yüzde 5,9 civarında bulunuyor.

Elon Musk: Dogecoin Ay'a! Bu 3 Kripto Paradan Tutun

Kripto para piyasalarının dikkat çeken bir başka memecoin projesi BabyDogecoin (BABYDOGE) ise geçtiğimiz aydan bu yana yüzde 13 değer kazandı. Elon Musk’ın yakından takip ettiği Dogelon Mars (ELON) ise geçtiğimiz aydan bu yana yüzde 40 değer kazandı. Bu birçok kripto yatırımcısını sevindirdi.

Memecoin Floki (FLOKI) ise geçtiğimiz aydan bu yana yüzde 30’un üzerinde yükseliş yaşadı ve onun gibi bir başka token olan Kishu Inu (KISHU) ise bu zaman diliminde yüzde 8,5’luk bir yükseliş sergiledi. Bugün en iyi on memecoin projesine bakarsak sırayla; Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON), BabyDogecoin (BABYDOGE), Floki (FLOKI), Kishu Inu (KISHU), DogeKiller (LEASH), Tamadoge (TAMA), Catecoin (CATE) ve Samoyedcoin (SAMO) olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Meme Coin Analizi: Bu Coinler Güçlü Kazandı!