Meltem Demirörs’ten Kritik Açıklama: Kripto Paralar Nereye Gidiyor?

262
Kripto para piyasa değeri, yaklaşık 3 trilyon dolardan 2,5 trilyon dolara düştü. Coinshare’in baş stratejisti Meltem Demirörs’e göre, volatilite ve yaşanan sert düzeltme yatırımcılar tarafından fırsat olarak görülmeli.

 

Yaşanan düzeltme, normal. Volatilite, yatırımcı için fırsat!

Meltem Demirors, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda, yatırımcılara kripto para piyasasında meydana gelen ani düşüşün normal olduğu ve panik yapmak için bir neden olmadığı konusunda güvence verdi. Yönetici, yüzde 10’luk bir düzeltmenin, Kasım ayının başından bu yana kripto piyasalarında meydana gelen büyük rallilerden önce gözlemlenebileceğini de sözlerine ekledi.

Fiyatlardaki son düşüş, kripto paraların bir günden daha kısa bir sürede yüzde 15 değer kaybetmesine ve tasfiyelerin milyarlara ulaşmasına yol açtı. Bitcoin ve Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşerek, kritik destek noktalarını yeniden test ediyor. Bitcoini, 70 bin dolar sınırını zorlarken, bir anda kendini 56 bin dolarda buldu. Kripto para piyasası alarm sinyalleri verirken, Demirörs şu açıklamayı yaptı:
 Valatilite, yatırımcı için büyük bir fırsattır. Piyasalar, gerçekten güçlü bir ralli yaşadı Yıl sonuna doğru şirketlerin kâr ettiğini görüyoruz. Fiyatlar, her zaman doğrudan yükselmez ve insanlar  kar edip bir sonraki ralliye hazırlanırken zaman zaman yüzde 10-15 oranında düzeltmeler görmek normaldir.

Kripto para piyasasındaki volatilite yakın gelecekte azalacak

Demirors, kripto para piyasasında meydana gelen çöküşü, bir dizi olumlu haberin ardından fiyatların yükselmesiyle yatırımcıların kâr elde etmesine bağladı. Yönetici, kripto borsasında işlem gören ürünlere 13 hafta ardarda girişlerin olması ve Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına dikkat çekerek, sektörün büyüdüğünü belirtti. Virtus Investment Partners baş piyasa stratejisti Joe Terranova, kripto para fiyatlarındaki vahşi dalgalanmaların yakın gelecekte sona erebileceğini belirtti. Analistin bu teorisi, kripto pazarlarındaki fiyat oynaklığını azaltma sorumluluğuna öncülük eden Bitcoin ve Ethereum’a dayanıyor.

Görsel: Kripto Para Birimleri

Kripto paralar, oynak fiyatları nedeniyle diğer varlık sınıflarından daha riskli olarak görülüyor. El Salvador ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi birkaç yatırımcı, “dipten satın alma” stratejisini benimseyerek, oynaklığın bir fırsat olduğunu iddia ediyor.  Daha fazla kripto para ve BTC haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku