Gözler 17 Kasım’da: ABD Kripto Paralar Üzerindeki Gizemi Kaldırıyor!

253
ABD son bir yıldır kripto para birimlerinin regüle edilmesi konusunu tartışıyor ancak şu ana kadar önemli bir yol kat edilmedi. SEC başkanı, sektörü hayal kırıklığına uğratırken, FED başkanı Jerome Powell’ın “Çin’deki gibi kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetimiz yok” ifadeleri hariç konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

 

Kripto paraların üzerindeki gizem kalkacak mı?

ABD Kongresi, 17 Kasım’da devletin kripto para birimleri konusundaki rolünü netleştirmeye odaklanan bir toplantı düzenleyecek. Birkaç endüstri uzmanının yer alacağı toplantı, kripto paralara ve dijital varlık ekosistemindeki bazı tartışmalı konulara açıklık getirmeyi amaçlıyor. Toplantı başlığının “Kripto üzerindeki gizemi kaldırmak” olması büyük önem arz ediyor. Toplantıya Demokrat Virginia Kongre Üyesi Donald S. Beyer Jr. başkanlık edecek.

ABD Kongresi'nde Kripto Para Komitesi Kuruldu: Regülasyon mu Geliyor?

Kripto para toplatısına ayrıca senatör Amy Klobuchar ve Senatör Ted Cruz gibi isimler de katılıyor. Önde gelen konuşmacılar ise açık piyasalar enstitüsü’nün finans politikası direktörü Alexis Goldstein, Georgetown üniversitesi huku fakültesi profesörü Tim Massad, Pennsylvania Üniversitesi hukuk  profesörü Keven Werbach ve Coin Center araştırma direktörü Peter Van Valkenburgh olacak. Senatör Cruz, gelişmekte olan sektörü açıkça savunan birkaç kongre üyesi arasında ön saflarda yer aldı. Senatör, kripto para birimlerinin benimsenmesi ve kullnımını destekleyen bir politika izliyor. JEC Başkanı Don Beyer, bu yılın başlarında dijital varlıkları düzenlemeyi amaçlayan yeni bir yasa çıkardı. Toplantının Youtube üzerinden de canlı verileceği belirtildi.

ABD’den tartışmalı vergi yasası: hedefte kripto para birimleri de var!

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, hazine Bakanı Janet Yellen, gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını hedef alan yeni bir vergi önerisini açıkladı. 24 Ekim’de CNN’e konuşan Bakan Yellen, zenginleri hedef alan yeni vergileri yürürleğe koyacaklarını belirtti. Yeni vergi yasası,  kripto para sektörünü de etkileeycek.

 

Janet Yellen’ın yeni ekonomik paketi, gerçekleşmemiş sermaye kazançlarına uygulanabilecek yeni bir vergi programı içeriyor. Bu, kripto para veya hisse senedi sahiplerinin varlıkları satmadan önce artışlardan elde ettikleri kazançları vergilendirilebileceği anlamına gelir. Bu yasa, aynı zamanda, mülk fiyatlarındaki değer artışının, mülk satılmadan önce bile vergilendirilebileceği anlamına da gelebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku