Eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin’den Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması!

56

Steven Mnuchin, görünüşe göre ofisten ayrıldıktan sonra Bitcoin (BTC)’e ısındı. Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, çarşamba günü CNBC’nin “Squawk Box” programında göründüğü sırada, Bitcoin satın almanın “tamamen iyi” olduğunu söyledi.

Mnuchin, kripto para piyasasının düzenlenmesi gerektiği görüşünde

Bununla birlikte, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in “düzenlenmiş bir dünyada” olması gerektiğini belirtiyor. Mnuchin konuya ilişkin görüşlerini ise şöyle açıkladı:

Bazıları yükseleceğini düşünüyor. Bazı insanlar düşeceğini düşünüyor, ancak düzenlenmiş bir dünyada olmalı.

Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin

Mnuchin, görevden ayrıldığından beri görüşünün “biraz” değiştiğini kabul ediyor, ancak yine de Bitcoin’i kişisel portföyünde tutmayacak. Yine de Bitcoin (BTC)’in altında yatan teknoloji olan Blockchain’in, fintech ve finansta birçok kullanım örneğini sağladığı için “gerçekten inanılmaz” olduğunu söylüyor.

Bitcoin karşıtlığı devam ediyor!

Hazine sekreteri olarak görev yaptığı süre boyunca Mnuchin, Bitcoin kötü adamı mantosu giyindi. Stok akış modeli mucidi PlanB tarafından yürütülen Şubat 2020 anketi, onu kripto para için en büyük tehdit olarak tasvir etti. Temmuz 2019 tarihli bir röportajda Mnuchin, Bitcoin’i “İsviçre numaralı bir banka hesabı” ile karşılaştırdı ve yasadışı finansal faaliyetlerle ilgili endişeleri artırdı. Yapılan bu röportajda Mnuchin konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

Bitcoin kullanan herkesin, fiyatı ne olursa olsun, onu yasa dışı amaçlar için değil, uygun amaçlar için kullandığından emin olmak istiyorum.

ABD Eski Başkanı Donald Trump

Aralık 2020’de, borsaların kendi kendine barındırılan cüzdanlara günde 3 bin dolardan fazla gönderen tüm kullanıcılar hakkında KYC verilerini depolamasını gerektiren tartışmalı bir işlem raporlama teklifi sundu. Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton tarafından kaleme alınan bir kitaba göre, Mnuchin’e eski Başkan Donald Trump tarafından kişisel olarak “Bitcoin’in peşinden gitmesi” talimatı verildi. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Trump başkanlık sonrası Fox Business’ta göründüğünde en büyük kripto para birimini “bir aldatmaca” olarak adlandırdı. Mnuchin’in halefi Janet Yellen da Bitcoin ve genel olarak kripto para endüstrisine henüz herhangi bir sevgi gösterisinde bulunmadı. Ancak şubat ayında, Mnuchin’in yasadışı kullanımları hakkında daha önceki sözlerini tekrarlarken, amiral gemisi kripto parayı “son derece verimsiz” olarak eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku