Meksikalı Milyarderden Bitcoin e (BTC) Açık Destek

0 0

 Grupo Salinas Holding Başkanı ve Meksikanın en zengin üçüncü iş adamı Ricardo Salinas Pliego sosyal medya hesabında Bitcoinin reklamını yapmaya başladı.

Ocak ayı itibariyle net değeri 13 milyar dolardan fazla olduğu tahmin edilen iş adamı hafta sonu Twitter biyografisine Bitcoin etiketi içerecek şekilde bir değişiklik yaptıi. Kripto Twitter kullanıcıları ve Salinasın 840 binden fazla takipçisi değişikliğin BTC fiyatının 23 günün ardından ilk kez 40 bin dolara çıktığı zaman gerçekleştiğini belirttiler.

Daha önce Aralık ayında medyaya açıklama yapan Salinas ilk kez 2013 yılında Bitcoinin fiyatı 200 dolarken BTC satın aldığını daha sonra 2017 boğa piyasası sırasında 17 bin dolara sattığını açıkladı. Milyarder iş adamı kripto varlığın “en iyi yatırım” olduğunu söyledi.

Salinas kasım ayında “likit portföyünün” yüzde 10unun Bitcoinde olduğunu geri kalanının ise değerli madenlere yatırıldığını açıkladı. 65 yaşındaki milyarder Bitcoin fiyatı aralık ve ocak ayında rekor kırmadan önce BTC satın alarak yatırımını ikiye katladı. Salinas önümüzdeki en az beş yıl boyunca kripto para birikimlerini satmayı planlamadığını söyledi.

Sosyal medyayı kripto paraların reklamını yapmak için kullanan tek milyarder Salinas değil. Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk da Dogecoine (DOGE) olan desteğini sürdürüyor. DOGE fiyatı Musk ve Reddit yatırımcılarının desteğiyle son 30 günde neredeyse yüzde 600 artış gösterdi.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku