Meksika nın en zengin ikinci adamı portföyüne neden Bitcoin ekledi?

0 0

 Meksikadaki en zengin ikinci adam artık büyük bir Bitcoin hayranı olduğunu söylüyor.

Meksika medyası ve perakende kralı Ricardo Salinas Pliego 800.000 Twitter takipçisine likit varlıklarının % 10unu Bitcoinde sakladığını söyledi.

Pliego takipçilerini vatandaşların sermayelerini hükümetten korumaları gerektiğine ve alternatif bir servet deposu seçeneği olarak Bitcoini anlayıp yatırım yapmaları gerektiğine inandığı konusunda uyarıyor.

Pliego: “Bugün Bitcoin Standardını öneriyorum. Bu kitap Bitcoini anlamak için en iyi ve en önemli kitaptır. Bitcoin vatandaşı devletin kamulaştırmasından korur. Birçok kişi bana Bitcoin olup olmadığını soruyor EVET. Likit portföyümün% 10u BTC ye yatırım yaptım. ” dedi.

Pliego takipçilerinin değersiz olduğuna inandığı Latin Amerika kağıt para birimlerinin enflasyonuyla mücadele etmek için Bitcoine yönelmelerini tavsiye ediyor.

Bu noktayı vurgulamak için milyarder söylediği gibi bir Latin Amerika bankasının kağıt parasını tam anlamıyla çöpe attığı bir video yayınladı.

“Bitcoin ile başlamak için bankaların para attığı bir Latin ülkesinde çekilmiş bir videoyu paylaşacağım (kağıt paranın hiçbir değeri yoktur). Bu nedenle yatırım portföyümüzü çeşitlendirmek her zaman iyidir. Bu enflasyonist kamulaştırmadır! “

Forbesa göre Pliegonun  serveti net 12 milyar dolar değerinde ve artmaya devam ediyor. Milyarder Meksika’nın en büyük ikinci yayın ağı olan TV Azteca ve perakendeci Grupo Elektra’yı yönetiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku