Max Keiser: Ripple dan Sonra, SEC, Diğer quot Çöp quot Altcoinleri de Hedef Alacak

0 0

 ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple aleyhine yöneltilen suçlamalar şirket ve tokenı  XRP üzerinde olumsuz bir etki başlattı. Son birkaç gün içinde XRP değerinin düşmesi ve bazı borsaların varlığı kaldırması ile Max Keizer Rippleın SECin kurban listesinde ilk olduğunu ve SECin eylemlerinin nihayetinde Bitcoine yarayacağını iddia etti.

XRP ve diğer “çöp” coinler imha edilecek

Bu haftanın başlarında SEC ödeme işlemcisinin 13 milyar dolarlık kayıtsız bir menkul kıymet teklifi yürüttüğünü iddia ederek Ripplea karşı resmi suçlamalarda bulundu. Şirketin hukuk ekibi ve CEOsu iddiaların yersiz olduğu ve Rippleın nihayetinde galip geleceği konusunda ısrar etse de XRP üzerindeki olumsuz etkiler şu an belirgin durumda.

XRP birkaç gün içinde 065 dolardan 021 dolara düştü ve bugün yaklaşık 035 dolara kadar toparlanmayı başarsa da yine de oldukça büyük bir miktar düştü. Varlık piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olarak konumunu Tethere kaybetti. Birkaç borsa ve endüstri şirketi XRPyi listeden çıkardı diğerleri ise bu olasılığı ciddi olarak değerlendiriyor.

Bununla birlikte olumsuz etkilerin diğer altcoinlerin çoğuna da yayıldığı görülüyor. Daha önce de bildirildiği gibi piyasa altcoinlerde çok sayıda çift haneli fiyat düşüşü görürken BTC 23 bin doların üzerinde kaldı. Sonuç olarak Bitcoinin hakimiyeti son birkaç gün içinde yaklaşık yüzde 68e yükseldi.

XRPnin muazzam fiyat düşüşüne rağmen popüler TV sunucusu Max Keizer kısa süre önce tokenın “şu anki fiyatından yüzde 99 daha çökebileceğini” tahmin etti.

Keiser SECin “Bitcoinin dronu” olarak çalıştığını ve Stellar Cardano ve diğerleri gibi diğer “çöp coinlerin” peşinden gitmeye devam edeceğini iddia etti.

Hiçbir şey Bitcoinin önünde duramaz

Daha önce BTCyi 1 dolardan işlem gördüğünde biriktirmeye başladığını söyleyen Keizer MicroStrategynin kurucusu ve CEOsu Michael Saylor ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jonesun üstlendiği eylemleri özetledi. SECe benzer şekilde Keizer her ikisinden de “Bitcoinin dronları” olarak bahsetti.

Keizera göre Saylor “Bitcoin satın almak için yüz milyarlarca borç almaya ve finans sektöründeki CEOlarla konuşmaya” başladı. MicroStrategy yakın zamanda 650 milyon dolarlık BTC satın alınmasıyla sonuçlanan benzer bir girişim başlatırken Saylor Elon Muska ve SkyBridge Capitala Bitcoinden övgüyle bahsetti. 

Öte yandan Keizer Jonesun BTC satın almak için ek koruma fonları sağladığını açıkladı.

TV sunucusu Peter Schiff Paul Krugman ve Nouriel Rubini gibi tanınmış Bitcoin eleştirilerinden bazılarını da göndermelerde bulundu ve bu isimler “Bitcoin tarafından yok ediliyorlar” dedi  

 Nihayetinde Keizer BTCnin “önüne çıkan her şeyi acımasızca yok ettiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku