Max Keiser in BTC öngörüleri

0 2

Heisenberg Capitalin kurucusu Max Keisera göre Bitcoin (BTC) fiyatı yakında 28.000 dolara yükselecek. Btcnin 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin direnç göstermeyeceğine inanıyor.

Unicorn Kraken ve 100 milyon dolarlık Bitstampın ilk yatırımcısı olan Keiser şunları söyledi:

“Bitcoin için 20000 dolar seviyesi herhangi bir direnç göstermeyecek. 28.000 dolara kadar herhangi bir direnç görmeyeceğiz. Kısa bir geri çekilme sonrası 100.000 dolarlık saldırı ile yeniden canlanmaya başlar.”

Bitcoin fiyatı son on iki gün içerisinde 9200 dolar seviyesinden bir yılı aşkın süredir en yüksek fiyatı işaret eden 12000 dolara artış gösterdi. Kripto piyasası Bitcoin ve Ethereumun güçlü momentumundan yararlanıyor.

Keizer 100.000 dolarlık Bitcoin tahminini doğruladı

Geçtiğimiz ayki Bitcoin Rallisi boyunca Keiser btcnin orta vadeli eğilimi üzerindeki konumunu sürekli olarak yineledi. BTCnin 28.000 doları aşmasını ve altı rakamla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklediğini söyledi.

Temmuz ayı sonlarında Bitcoin fiyatının ilk kez 11.000 doları aşmasıyla Keiser altı rakamlı bir BTCnin olasılığından bahsetti. Bu süreçten itibaren BTC 10.400 doları önemli bir destek seviyesi olarak doğruladı ve momentumunu korudu.

“Bir geri çekilme görmeden önce 28.000 dolar hareketinde olacak ve ardından altılı rakamları göreceğiz.”

Ancak Ağustos ayında BTC Haziran ortasından bu yana ilk büyük geri çekilmesini yaşadı. BTC fiyatı 15 dakika içinde 12.000 dolardan 10.500 dolar seviyesine indi ve bu piyasada 1 milyar doların tasfiye edilmesine sebep oldu.

Bitcoinin fiyatı kısa sürede keskin bir düşüş görüyor                                                                                               Bitcoinin fiyatı kısa sürede keskin bir düşüş görüyor

Yatırımcıların bazıları BTC için farklı bir eğilim görüyor

Bazı yatırımcılar kısa vadede BTC ve ETH de dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin düşük volatilite göstermesini bekliyor. Büyük bir fiyat hareketinden sonra BTC bir aralık oluşturma ve birkaç hafta boyunca yana hareket görme eğilimi gösteriyor.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında bir yatırımcı olan Michael van de Poppe altcoinlerin potansiyel bir BTC yan hareketinden yararlanabileceğini söyledi :

“En olası durum aralıkları belirledikçe BTC ve ETH üzerinde volatiliteye sahip olacağımızdır. Ancak bir veya iki haftalık bir zamanla bu düşmeye başlayacak. Yapmanız gereken şey Altcoinler üzerinde dips satın almak. Herkes BTCye yönelirken odak noktanız altcoinler üzerinde olmalı.”

Yatırımcıların kısa vadeli tahminleri değişiklik gösterse de birçok yatırımcı 2021e giden orta vadeli eğilim ile ilgili olumlu bir görüşe sahip görünüyor. ABD dolarının düşmesi ve likiditenin artması gibi çeşitli makro faktörlerin BTCnin mevcut momentumunu daha da artırabileceği tahmin ediliyor.

Stock-to-flow (S2F) Bitcoin fiyat modelinin bilinen yaratıcısı PlanB BTCnin 100.000 dolar yolunda olduğunu doğrularken BTCnin altı rakama ulaşmak için kusursuz bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku