Mastercard’dan kritik kripto para adımı

0 0

Mastercard kripto para birimi firmalarını genişleyen kripto para kartı programına ortak olmaya teşvik ediyor.

Mastercard’dan 20 Temmuzda yapılan açıklamada kurumun kripto kartı verenler için Accelerate (hızlandırma) programına erişimi basitleştirdiği ve başvuranların “birkaç hafta içinde” programı kullanmaya başlayacabileceği kaydedildi.

 Şimdi kripto kartı başvuru sahipleri için geliştirilen Accelerate programı iş ortaklarına pazar girişleri sürdürülebilir büyüme ve uluslararası genişleme konularında destek veriyor.

 Mastercard kripto firmaları için programına erişimi kolaylaştırırken tüm ortakların “temel ilkelerine” uyması gerektiğini vurguladı.

 Bunlar arasında kara para aklamanın önlenmesi gibi ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan güçlü tüketici koruması (kullanıcılar için gizlilik ve güvenlik sağlanması) ve finansal kurumlar yatırımcılar ve mobil ağ operatörleri gibi tüm paydaşlar için eşit bir oyun alanı oluşturulması bulunuyor.

 Mastercard dijital varlık ve blok zinciri ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan;

“Kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ediyor ve Mastercard bunu ileriye taşıyarak günümüz dijital ekonomisinde tüketiciler ve işletmeler için güvenli ve güvenli deneyimler yaratıyor” değerlendirmesinde bulundu.

WİREX MASTERCARD’IN ANA ÜYELİĞE SAHİP İLK KRİPTO ORTAĞI OLDU

Öte yandan Mastercard Londra merkezli kripto ödeme işlemcisi Wirexin doğrudan kripto ödeme kartları vermesini sağlayacak bir Mastercard ana üyeliği verilen ilk yerel kripto para birimi platformu olduğunu duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku