MasterCard Bu Kripto Para Deviyle Ödemeleri Görüşüyor!
MasterCard Bu Kripto Para Deviyle Ödemeleri Görüşüyor!

MasterCard Bu Kripto Para Deviyle Ödemeleri Görüşüyor! Anlaşma Yakın mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık ve ödeme sistemi sunan finans şirketi Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, kredi kartı devinin günlük alımlar için kripto ödemelerini artırmak adına kripto para borsası Binance ile birlikte çalıştıkları açıklamasında bulundu.

Dünyanın önde gelen kripto para borsası ile çalışmalar devam ediyor

Mastercard CEO Michael Miebach, finansal hizmetler şirketinin, insanların Mastercard’ı kabul eden mağazalardan satın alım işlemlerini gerçekleştirirken artık kripto para birimlerini de kullanmalarını sağlamak adına hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası ile çalışmaya başladıklarını söyledi. CEO konu ile ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarıyor:

Erişimi ve kullanımı daha kolay hale getirdiğimizde blockchain teknolojisinin tüm potansiyelini açığa çıkarabiliriz. Bunu yapmanın bir yolu, günlük alım ve satım işlemlerinde de kripto para birimlerini kullanılabilir hale getirmektir.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Michael Miebach’ın açıklaması, Mastercard ve Binance’in Arjantin’de Binance Card’ı piyasaya sürmesinin hemen ardından geldiği aktarılıyor. Kart, ülke içerisindeki kimlik doğrulamasını tamamlamış ve geçerli bir ulusal kimliğe sahip Binance kullanıcılarının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto borsası Binance’in yerel altcoin projesi Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere, diğer kripto paralarla alışveriş yapabilmelerine ve faturalarını ödemelerine izin verecek şekilde işleyeceği belirtildi. Binance Card tarafından destelenen 14 kripto arasında yer alanlar ise şu şekilde; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance Coin BNB, Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Shiba Inu (SHIB), FC Porto Fan Token (PORTO), S.S. Lazio Fan Token (LAZIO), Santos FC Fan Token (SANTOS) ve Swipe (SXP) bulunuyor.

Ödeme kartının yakında daha geniş piyasalar içerisinde kullanılacağı aktarıldı

Mastercard tarafından daha önce gerçekleştirilen bir basın açıklamasında konular ve işlemlerle ilgili şunlara yer verildi:

Kullanıcılar, satın alma noktasında kripto para birimlerinin gerçek zamanlı olarak itibari para birimine dönüştürüldüğü sorunsuz bir işlemin keyfini çıkarabilecekler. Ayrıca uygun satın alım işlemleri doğrultusunda yüzde 8’e kadar kripto para iadesi kazanabilecekler ve ATM’lerden para çekme işlemlerinde ekstra işlem ücretleri ile karşılaşmadan yararlanabilecekler.

Arjantin, Latin Amerika’da bu özellikleri barındıran karta sahip olan ilk ülke oldu. Ancak Mastercard, piyasalar içerisinde daha fazla açılma planlarının hazır olduğunu söylüyor. Kripto borsası Binance, ayrıca daha fazla kripto para birimi adına finans şirketine desteklerde bulunuyor. Bunlarla birlikte, Binance Arjantin Card’ın henüz beta aşamasında olduğu bildiriliyor. Ancak önümüzdeki haftalar içerisinde daha geniş çapta kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

MasterCard Bu Kripto Para Deviyle Ödemeleri Görüşüyor! Anlaşma Yakın mı?