Mart 2019 dan bu yana Bitcoin in ilk büyük satın alma sinyali

0 0

Risk iştahı Bitcoin (BTC) piyasasına dönüyor. 8 bin dolar psikolojik seviyesinin üzerinde tutunmaya devam eden BTC bu yıl yüzde 13 yükseldi ve daha büyük bir yükseliş sinyali veriyor olabilir.

Orta Doğudaki jeopolitik gerginlik yumuşuyor ancak BTC yükseliş ivmesi artmaya devam ediyor. 

50 günlük hareketli ortalama gibi daha uzun vadeli sinyaller Eylül’den bu yana ilk kez yukarı dönerek pozitif işaret vermeye başladı. Diğer yandan 50 ve 200 haftalık hareketli ortalamalar hala güçlü bir yükseliş eğiliminde bu yüzden uzun vadeli resim hala olumlu.

Popüler kripto analisti Financial Survivalism Mart 2019dan bu yana ilk kez bir “satın alma” sinyali verdiğini belirten başka bir uzun vadeli teknik göstergeye dikkate çekti.

Bu gösterge belirli bir varlığın gelecekteki kısa vadeli momentumunu belirleyen parabolik bir durma ve ters sinyal. Noktalar eğilimi izliyor ve trend yukarı doğru iken fiyatın altında trend aşağı iken fiyatın üstünde yer alıyor.

 Bir başka popüler analist ve grafik gurusu “Dave the Wave” ise önceki tahminlere dayanan dip seviyelerin geride kaldığını ve BTC için havanın açık olduğunu iddia etti. Dave teh Wavein önerdiği metrik olan MACD pozitif bölgeye geçtiğinde piyasaların büyük ölçüde yeniden yükselişte olduğu düşünülür.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku