Marlin (POND) Nedir?

9

Marlin (POND) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. POND Coin, DeFi ve Web3 için yüksek performanslı programlanabilen bir ağ altyapısı sunan, açık bir protokol olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca merkezi olmayan iletişimi hızlandırma başlığında birçok çözüm imkanı sunmaktadır. Marlin projesinin yerel kripto parası ise POND’dur. Özellikle birçok işlevsel işlemler için kullanılabilmektedir.

Marlin projesinin amacı nedir?

Proje, DeFi ve Web 3 için yüksek performanslı programlanabilen bir ağ altyapısı için açık bir protokol olarak tasarlandı. Özellikle merkeziyetsiz programlanabilen yönlendirici ağzı, geliştiricilerin kendi ağını başlatmalarına imkan tanımaktadır. Ağdaki Metanodes ismi verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilen kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır. Projedeki önemli bir unsur olarak ön plana çıkan MarlinVM birçok problemlere çözüm üretmektedir. MarlinVM kullanılarak oluşturulabilen önemli katmanlar içinde özellikle Blockchain’lerini ölçeklendirmek için düşük gecikmeli blok fazla noktaya yayın imkanı yer almaktadır. Ayrıca Arbitrajcılar için düşük gecikmeli menmpool senkronizasyonu da bu yöntemle sağlanmaktadır.

Marlin projesinde bir yenilik olarak ortaya çıkan önemli bir detay, Bizans dirençli ağ protokolleri ve ODSBR işbirliğidir. Özellikle düğümler arasındaki iletişimi en iyi şekilde optimize edip, eşler arası platformları ölçeklendirmeyi hedefleyen açık kaynaklı bir proje olarak dikkat çekmektedir. Proje en iyi şekilde teşvik edilen libp2p olarak da düşünülebilmektedir. Proje genel hatlarıyla bakıldığında merkeziyetsiz iletişimi hızlandırma yönünde önemli çözümler geliştirmektedir.

Avantajları neler?

  • Ölçeklenebilirlik imkanı sunar.
  • Ayrıca ademi merkeziyetçidir.
  • Özellikle performans ve güvenlik için tasarlanan P2P ağına sahiptir.
  • Platform daha büyük ağ, daha yüksek verim ve düşük onay sürelerine sahiptir.

Dezavantajları neler?

  • Proje sert fiyat dalgalanmaları yaşayabilmektedir.
  • Ayrıca proje gelecek hedeflerini yakalayamaması durumunda rakip projelerin gerisinde kalabilmektedir.

Marlin (POND) nedir? Nasıl satın alınır?

POND ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, BingX, MEXC, Phemex, KuCoin, Coinbase Exchange, Gate.io’dur. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak POND listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca POND Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku