Bu Altcoin Projesine Olan Kurumsal İlgi Azalıyor!
Bu Altcoin Projesine Olan Kurumsal İlgi Azalıyor!

Bu Altcoin Projesine Olan Kurumsal İlgi Azalıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasanın genel durumu sürekli dalgalanıyor, bu da ileriye dönük olarak yatırımcıların başka bir yükseliş mi yoksa düşüş eğilimine mi gireceğini belirlemeyi zorlaştırıyor. Bu belirsizlik, genellikle piyasada önemli bir etkiye sahip olan daha büyük grupları, yani kurumsal yatırımcıları da etkiledi. Lider altcoin Ethereum da bu durumdan etkilenmiş gibi görünüyor.

Kurumsal yatırımlarda giriş ve çıkışlar minimum seviyede kaldı

Bu yılın Ağustos ayının başından bu yana, kurumsal yatırımcıların mümkün olduğunca az para taşıdıkları kaydedildi. Son yedi haftada, hemen hemen her hafta, bir hafta hariç, minimum giriş ve çıkışlar gözlemlendi. Eylül ayının başında, önemli ölçüde daha yüksek çıkışlar kaydedildi, ancak yine de 100 milyon dolar sınırında kaldı. 23 Eylül’de sona eren en son hafta, sonunda biraz ilgi gösteren 8.3 milyon dolarlık girişlere tanık oldu.

altcoin

Piyasa kar sağlamadığı için girişler düşük seviyede kalacak ve oynaklığın olmaması bu çizgiyi aktif tutarak kaçmayı zor bir döngü haline getiriyor. Ayrıca, giriş veya çıkış kaydeden dijital varlık yatırım ürünleri arasında bile, Ethereum tabanlı ürünler en değişken ürünler olmuştur. Bu yılın başından bu yana, ETH yatırım ürünleri 367 milyon doların biraz altında olan en yüksek çıkışları kaydetti ve bunun 70.7 milyon doları sadece bu aydan geldi.

Lider altcoin Ethereum fiyatı hangi yönde kırılacak?

Geçen hafta 7 milyon dolar değerinde pozitif akış kaydetmesine rağmen, ETH hala çıkışlar listesinde başı çekiyor ve onu 4,4 milyon dolarlık Bitcoin takip ediyor. Ancak, yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan sadece girişler veya çıkışlar değil, fiyat hareketi de ciddi şekilde hayal kırıklığı yarattı. Merge’nin ardından, daha geniş piyasadaki düşüş, ETH’nin değişken koşullarına çarptı ve 10 gün içinde yüzde 30’luk bir düşüşe neden oldu. ETH, son on gündür küçük bir yükseliş trendinde. Tarihsel olarak bu sürenin 20 ila 25 gün arasında sürdüğü biliniyordu, ardından ETH keskin bir düşüş kaydetti ve birkaç gün sonra aynı fiyatı tekrarladı.

ethereum

Bu nedenle, ETH bu yükseliş trendini sürdürebilirse, ETH’nin fiyatı 1.400 doların üzerinde kapanabilir ve onu 100 günlük SMA’nın (Basit Hareketli Ortalama) (mavi) desteğini geri almaya yaklaştırabilir. Lider altcoin Ethereum’un son bir yıllık fiyat hareketine bakıldığında, ETH’nin 1 yılda yaklaşık yüzde 56.3’lük bir düşüş yaşadığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ise aynı dönemde yüzde 55.6’lık bir fiyat kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Projesine Olan Kurumsal İlgi Azalıyor!