ABD’li Dev Bankadan Çarpıcı Kripto Para Raroru: Sektör Hangi Aşamada?

91
ABD‘nin önde gelen yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi firması JMP Securities, kripto para birimlerinin ana akım haline geldiğini ve benimsenmenin hızla devam ettiğini belirtti. Ancak firmanın analistleri, “sektörün hala oluşum aşamasında olduğunu” ifade etti.

 

Kripto para sektörü ergenlik döneminde: Mükemmelliyetçilik için zamana ihtiyaç var!

 JMP Securities, kısa süre önce kripto para biriminin benimsenmesini ele alan bir araştırma raporu yayınladı. Analistler, kripto paraların ana akıma haline geldiğini iddia ettiler. Raporda şu ifdelere yer verildi:
Kripto piyasası ilk günden itibaren uzun bir yol kat etti ve hem benimseme hem de kullanım durumlarının “giderek ivme kazandığına” inanıyoruz. Bu nedenle bu sektörün balon olduğunu iddia eden argümanlar, geçersiz ve gerçeği yansıtmıyor.

 

Glassnode: Bitcoin (BTC) Transfer Hacmi 2021'de ABD GSYİH'sına Yaklaştı!
 
Analistler ayrıca, “Kripto para sektörü bugün mükemmel olmaktan çok uzak, dolandırıcılık vakaları var, düzenlemeler henüz net değil ve endüstrinin, benimsemeyi ve kullanımı artırmak için teknik yönleri göz önüne alındığında daha fazla eğitime ihtiyacı var” ifadelerine yer verdi. Bununla birlikte, uzmanlar endüstrinin potansiyelinin “devam eden yatırım ve gelişmeyi garanti ettiğine” inanıyorlar ve şunları ekliyor:
Sektörde algılanan mevcut olumsuzlukların çoğunun üstesinden gelineceğine ve zamanla iyileşmeye devam edeceğini tahmin ediyoruz.

 Sektör daha iyi bir konuma gelecek

Bitcoin‘in ilk günlerinde “kripto para ekosisteminin kanıtlanmamış ve belirsiz olduğunu” söyleyen analistler, artık farklı bir aşamada olduğumuzu kabul ediyorlar: “Bugün, benimsemenin hızlanması, kullanım alanlarının artması ve ana akım bir sektöre haline gelmesiyle, risklerin azaldığına inanıyoruz. Sektör hakkındaki olumsuz görüşler zamanla ortadan kaybolacak ve devam eden büyüme ile sektör daha iyi bir konuma gelecek.
ABD'de İki Senatör Kripto Paralar İçin Harekete Geçti!
 
Analistler ayrıca Nasdaq listesindeki kripto borsası Coibnase’i  kripto para ekonomisinin gelişiminde lider” olarak görüyorlar ve şunları vurguluyorlar:
Benimsemenin devam etmesine rağmen, endüstrinin hala oluşum aşamasında olduğunu düşünüyoruz ve kripto kullanım durumları hızla genişledikçe, bu büyümeyi desteklemek için altyapı sağlayan şirketler (Coinbase gibi) için muazzam bir yükseliş görüyoruz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku