Manşetlerdeki Kripto Para Şirketi Tasfiyeyi Duyurdu!
Manşetlerdeki Kripto Para Şirketi Tasfiyeyi Duyurdu!

Manşetlerdeki Kripto Para Şirketi Tasfiyeyi Duyurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para endüstrisine yakınlığıyla bilinen Silvergate Bank, geçtiğimiz gün yapılan basın açıklamasına göre faaliyetlerini durduracağını aktardı. Bununla beraber şirketin varlıkları tasfiye edilecek! İşte detaylar…

Kripto para dostu Silvergate Bank faaliyetlerini durduruyor!

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere kripto para endüstrisine yakınlığıyla bilinen Silvergate Bank, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sorunlarla beraber büyük bir çöküşle karşı karşıya kalmıştı. Bunun etkileri kripto para piyasasına da yansırken, lider kripto para birimi Bitcoin saatler içerisinde 1300 dolar kayba uğramıştı.

Patlama Yapabilir: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken Kripto Paralar!

Öte yandan geçtiğimiz gün gelen bilgiler ise Silvergate Bank’ın banka operasyonlarını düzenlemelere uygun olarak durduracağı yönünde. Kripto dostu banka, yaptığı açıklamalarda bu son eylem planının kullanıcılara varlıklarını geri ödemek için yapılacağını ve varlıkların çoğunun tasfiye edileceğini doğruluyor. Ayrıca banka, hakkındaki söylentileri nasıl çözebileceğini, tescilli teknoloji ve vergi varlıkları gibi varlıkların kalıntı değerinin devam etmesini nasıl sağlayabileceğini araştırdığını söyledi.

Şirket, herhangi bir özel olaya isim vermeden bu kararı “son sektör ve yasal gelişmeler” ışığında aldığını söyledi. Silvergate, iflas başvurusunda bulunup bulunmayacağını belirtmedi. Silvergate daha önce, diğer hizmetlerin çalışmaya devam etmesini sağlarken Silvergate Exchange Network’ü (SEN) durduracağını duyurmuştu. Bugün mevduatla ilgili diğer hizmetlerinin tasfiye sürecinde aktif kalacağını yineledi.

Beyaz Saray: “Silvergate’in farkındayız!”

3 Mart tarihinde Silvergate, geç bir 10-K raporu sunacağını belirten bir SEC başvurusunda bulundu. Bu dosyalamada şirket, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) gibi düzenleyici kurumlardan gelen soruşturmalarla karşı karşıya kaldığını da aktardı. Bu soruşturmanın amacı, bankanın geçtiğimiz aylarda çöküş yaşayan borsa FTX ile bir alakası olup olmadığını kanıtlamak olabilir. Ancak veriler bunu açıkça belirtmiyor.

Bir diğer yandan büyük kripto şirketleri çöküş yaşayan kripto para dostu banka Silvergate ile olan ortaklıklarını bırakıyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşadığı çöküş ile beraber piyasayı sallayan Silvergate ile başta Coinbase olmak üzere birçok kripto para borsası anlaşmalarını feshetti. Bununla beraber bazı kripto para şirketleri, dosyalamadan kısa bir süre sonra Silvergate’i bırakarak rakip şirket Signature Bank’a geçti.

Ana akım medya daha önce Silvergate’in FDIC ile kurtarma planlarını tartıştığını bildirirken, Beyaz Saray durumun farkında olduğunu kamuoyuna açıkladı . Diğer düzenleyicilerin ve hükümet organlarının dahil olup olmayacağı belli değil. Silvergate’in hissesi olay boyunca düşüş eğilimindeydi. Silvergate’in (SI) değeri bugün yüzde 5,76 ve 1 Mart’tan bu yana yüzde 63 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Manşetlerdeki Kripto Para Şirketi Tasfiyeyi Duyurdu!